Jump to content

Welcome to GameNation
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!
Photo

Android apps development

- - - - -

• Please log in to reply
8 replies to this topic

IceMan

IceMan

Administrator

• Administrator
  • 581 posts

Avem pe-aici pasionați de development în Android? :)

Am să postez eu niște tutoriale în acest sens, mai târziu.

Dănuț

Dănuț

Fancy Nerd

• Membru GameNation
  • PipPipPipPipPip
  • 569 posts

Eu lucrez cu un prieten la o aplicatie care o instalezi pe Android si dai pe ea si iti intra pe forumul GameNation, mai e de asteptat, data de lansare ...SECRET !

• bunny and The Wizard like this

Valens

Valens

Advanced Gamer

• Membru GameNation
  • PipPipPipPip
  • 409 posts

Am vrut si eu sa ma apuc de invatat si pe urma am vazut ca pentru a iti pune aplicatiile pe market trebuie sa platesti 25Euro si daca vrei sa ceri bani pe ele trebuie sa fi cetatean USA. Sucks.

• Ebola likes this

Ezekiel

Ezekiel

Random Player

• Membru GameNation
  • PipPipPip
  • 116 posts
Am vrut si eu sa ma apuc de invatat si pe urma am vazut ca pentru a iti pune aplicatiile pe market trebuie sa platesti 25Euro si daca vrei sa ceri bani pe ele trebuie sa fi cetatean USA. Sucks.

Informatii destul de eronate, in mare parte ..

Eu sunt foarte interesat, ba chiar si am diverse proiecte create, cel mai important a fost o aplicatie pentru scoala (nelansata inca, urmeaza), care include de la un orar, pana la un carnet de note .. doar ca timpul imi face farse, din pacate..  

http://thenewboston.org/list.php?cat=6 -> Daca te-ntelegi cat de cat cu engleza si esti pe deplin motivat, mai mult de atat nu cred ca vei avea nevoie .. cel putin pe mine m-a ajutat peste masura, dat fiind faptul ca Eclipse, in comportantie cu alte programe, iti ofera aproape totul "pe tava", trebuie si putin efort sa-ti dai seama unde sa le pui si ce sa alegi sa pui, restul vine de la sine .. 

Astept sa vad cu ce ne incanti, iar daca vei avea request-uri pentru comunitate, astept ..

Ebola

Ebola

The Secret

• Utilizator Premium
  • 652 posts

salut, si eu am inceput sa fac aplicati  in timpul liber  dar la nivel amatorial,chiar daca nu detin un cell pentru aceste aplicati  .Nu am  invatat dupa site de la ei , ci am cumparat o revista de game-ing  sa vad ce mai este nou . Am inceput de acolo sa fac aplicati simple gen ca un conometru ,labirinturi , sau playere pentru muzica,,,,  pe site nu prea m-am uitat la ei ,dar imi place eclipse ca este foarte usor de folosit (lucrasem inainte in macromedia flash player  si este foarte asemanator) dar acum  am aflat si eu daca nu esti cetatean usa nu poti face aplicati ...dar ma gandeam ce ar fi daca iti faci aplicatiile tale si le pui pe un  pe un site privat al tau ). ? merge asa , este legal ?  Daca da ,pe urma  eu cumpar aplicatia ta pe urma de pe site-ul tau  ,merge sa o dau la un coleg de la munca  gratis pe urma ?   Iar alta optiune ar fi daca ai amici,rude  in usa , sa vb cu ei sa iti dea datele  etc ..

Valens

Valens

Advanced Gamer

• Membru GameNation
  • PipPipPipPip
  • 409 posts

https://play.google....2/signup/?pli=1 - 25$ crearea contului

Ca cetatean roman poti pune aplicatiile, dar nu poti cere bani. Nici daca faci o redirectionare catre paypal cand intri in aplicatie.

Vorbesti prostii Ezekiel. M-am documentat la momentul respectiv destul de bine.

Mihnea

Mihnea

• Membru GameNation
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,862 posts

User's Awards

Acestea sunt ţările din care poţi vinde aplicaţii: 

• Argentina*
  • Australia
  • Austria
  • Belgium
  • Brazil
  • Canada
  • Czech Republic
  • Denmark
  • Finland
  • France
  • Germany
  • Hong Kong
  • India
  • Ireland
  • Israel
  • Italy
  • Japan
  • Mexico
  • Netherlands
  • New Zealand
  • Norway
  • Poland
  • Portugal
  • Russia
  • Singapore
  • Spain
  • South Korea
  • Sweden
  • Switzerland
  • Taiwan
  • United Kingdom
  • United States

• Ebola likes this

Valens

Valens

Advanced Gamer

• Membru GameNation
  • PipPipPipPip
  • 409 posts

Na bine, eu cand m-am documentat nu puteai vinde din atatea tari. Important totusi e faptul ca nu poti vinde din RO.

Mihnea

Mihnea

• Membru GameNation
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,862 posts

User's Awards

Na bine, eu cand m-am documentat nu puteai vinde din atatea tari. Important totusi e faptul ca nu poti vinde din RO.

Se vor putea vinde şi din RO, dar nu se ştie când.