Jump to content

Welcome to GameNation
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!
Photo

Salut

- - - - -

• Please log in to reply
24 replies to this topic

CarameL

CarameL

The Newcomer

• Membru GameNation
  • PipPip
  • 34 posts

Salut draga mu gamenation :) nu v-am mai urmarit de mult si nu mai sunt la curent cu noutatile,decat partial...vreo veste in legatura cu srv`u?

Loyalking

Loyalking

The Newcomer

• Membru GameNation
  • PipPip
  • 12 posts

salut scumpule, dragul mu gamenation a murit de ceva timp.. mergi si fa-ti viata :))

flamer

flamer

cyborg enhancements

• Moderator MU
  • 1,786 posts

User's Awards

salut scumpule, dragul mu gamenation a murit de ceva timp.. mergi si fa-ti viata :))

Asa cum a murit la nastere Loyals G ? :D

Loyalking

Loyalking

The Newcomer

• Membru GameNation
  • PipPip
  • 12 posts

guilda loyals nu o arde pe servere fantoma, sorry :))

flamer

flamer

cyborg enhancements

• Moderator MU
  • 1,786 posts

User's Awards

Nu ma refeream la Guilda ci la nenea ala cu 13 mesaje :D.

tsubyke

tsubyke

Overly Attached Geek

• Banned
  • PipPipPipPipPipPip
  • 867 posts

Salut draga mu gamenation :) nu v-am mai urmarit de mult si nu mai sunt la curent cu noutatile,decat partial...vreo veste in legatura cu srv`u?

Salut.

Nu o sa mai dureze mult , undeva la 2 saptamani dupa ce o sa cumpere serverul si pe urma se apuca de configurat. Ah stai,l-au cumparat in luna aprilie ,scuze...

Flamey,stii ca esti moderatorul meu preferaaaaat dar nu mai incerca sa le iei apararea ca sunt hopeless oamenii, din cauza lor mai sunt 5 insi pe forum indiferent de ora si din cauza lor sunt 0 servere deschise.  De fapt cand zic "lor" ma refer la un singur om dar na...( si nu , nu e Wizard ) 

flamer

flamer

cyborg enhancements

• Moderator MU
  • 1,786 posts

User's Awards

Nu iau nimanui apararea.

andypity

andypity

The Newcomer

• Membru GameNation
  • PipPip
  • 16 posts

Amin!

Loyalking

Loyalking

The Newcomer

• Membru GameNation
  • PipPip
  • 12 posts

aaaaa flamere :))))0 acu m-am prins

moloz, ala e facut asa la oha

Grant

Grant

Overly Attached Geek

• Membru GameNation
  • PipPipPipPipPipPip
  • 929 posts

Eu inca va iubesc.. in fund..

flamer

flamer

cyborg enhancements

• Moderator MU
  • 1,786 posts

User's Awards

Eu inca va iubesc.. in fund..

Esti gay.

Loyalking

Loyalking

The Newcomer

• Membru GameNation
  • PipPip
  • 12 posts

alt bulangiu rujat, Grant.  :lol:

flamer

flamer

cyborg enhancements

• Moderator MU
  • 1,786 posts

User's Awards

alt bulangiu rujat, Grant.  :lol:

Nu e nevoie sa te prezinti :D.

Dănuț

Dănuț

Fancy Nerd

• Membru GameNation
  • PipPipPipPipPip
  • 569 posts

nu s-a desfiintat inca shitnation?

ChildOfGod

ChildOfGod

Random Player

• Membru GameNation
  • PipPipPip
  • 55 posts

Pacat de serverul asta, ca putea avea un viitor frumos !

Insa.......

The Wizard

The Wizard

100% Skill

• Administrator
  • 1,158 posts

Cu moderatori sifonari și cu oameni ca tine nici nu se merită să pierzi timpul să faci server. Și dacă citești post-ul sifonat vezi și motivul pentru care nu se poate continua în momentul ăsta lucru la serverul de MU.

Dacă GameNation era o comunitate privată era mai bine.
Costurile pentru un server cu 30 de jucători sunt la fel ca pentru 300 de jucători. Doar că la ăla cu 30 joci cu prietenii, deci ieși pe plus.

L0L

L0L

Overly Attached Geek

• Membru GameNation
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1,046 posts

si se pare ca s-a ajuns la vorbele mele de acum cateva luni bune :)

Bobby

Bobby

Advanced Gamer

• Membru GameNation
  • PipPipPipPip
  • 275 posts

Cu moderatori sifonari și cu oameni ca tine nici nu se merită să pierzi timpul să faci server. Și dacă citești post-ul sifonat vezi și motivul pentru care nu se poate continua în momentul ăsta lucru la serverul de MU.

Costurile pentru un server cu 30 de jucători sunt la fel ca pentru 300 de jucători. Doar că la ăla cu 30 joci cu prietenii, deci ieși pe plus.

Si este cumva vina playerilori?

The Wizard vina este a voastra,pt ca voi ati ales personalul.

Asa cum voi ,multi venim dp LM si ne-am asteptat la ceva mai bun,dar am avut doar dezamagire din partea voastra,ati fost mult inferiori fata de LM,spun asta cu parere de rau.

Loyalking

Loyalking

The Newcomer

• Membru GameNation
  • PipPip
  • 12 posts

ce asteptari sa ai doctore de la paletele astea?

ar trebui sa-mi suga si pula pentru aia 70 de euro donati  :lol:

The Wizard

The Wizard

100% Skill

• Administrator
  • 1,158 posts

Si este cumva vina playerilori?
The Wizard vina este a voastra,pt ca voi ati ales personalul.
Asa cum voi ,multi venim dp LM si ne-am asteptat la ceva mai bun,dar am avut doar dezamagire din partea voastra,ati fost mult inferiori fata de LM,spun asta cu parere de rau.

Să știi că vina e împărțită, dar cel puțin pe mine m-au „motivat” să nu mai lucrez sifonarii din staff, pe devilox jucătorii (pe care acum îi chemaă la programe).
Cât despre LM, aici sunt 2 chestii. Pe vremea aia stăteam 5-10 ore pe zi dacă era nevoie fără probleme pentru că îmi permitea programul, acum nu fac orele astea într-o săptămână.

O să termin totuși topicul pe care l-am început pe 20 august ca să nu plece lumea nici pe addicted și nici programe ăia.
Sunt lucruri importante pe care trebuie să le știți despre unii și alții. Concluzia e că mai bine joci solitaire decât să joci pe comunitățile din România (pe alea din afară nu le-am încercat...). Și dacă ai jucat pe ele e bine să format c: și schimbat parolele la conturi.

Iar la serverul de MU nu se poate lucra acum pentru că ultima versiune (8.0.4.4 BETA) modifică multe sisteme și launcherul e modificat. Documentația va apărea când lansează versiunea finală. Chiar dacă jocul e de pe vremea lu bunicu, chestiile sunt noi. Promit rezolvarea dc-urilor în proporție de 99% și antihack mai bun, etc (cred că le-am scris pe aici pe undeva).
Plus că idea era să iau un game server de la SyS (au sisteme antiddos speciale pentru jocuri ca să nu ai lag când e vreun atac). Game serverele de la ăștia sunt în beta din mai-iunie și tot au prelungit beta ăsta până la sfârșitul lui septembrie. Poți să iei un beta server pentru 14 zile ca să-l testezi, nu-l poți prelungi. Iar servere din RO nu se merită să iei. Infrastructură proastă și prețuri exagerate.

Până nu ies MU și game server din BETA nu prea ai ce face.

Iar Minecraft-ul dacă te interesează/ai citit, toți ăia care lucrau la server, la bukkit, au abandonat proiectul. Pe lângă abandoului proiectului mai e și http://www.reddit.co...tors_to_bukkit/. Până nu se liniștesc apele nu am ce face la MC.
E un proiect nou, se cheamă sponge, dar când va fi gata nu știu, iar plugin-urile de pe bukkit nu vor merge, deci va dura până vor converti developerii plugin-urile sau poate nici nu le vor converti.

Deci câteva luni nu se poate face nimic la serverele astea. Dacă le-am fi avut lansate nu era nicio problemă, dar să le faci pe versiuni vechi după care să apară versiuni noi și să refaci totul nu prea e combinație. După cum vezi sunt mai multe adunate. Să nu mai zic că în decembrie și ianuarie lumea e în vacanță.

Ar mai rămâne serverul de SAMP la care nu știu situația.

Concluzia e că dacă până acum a fost și vina noastră că nu am dat drumu la serverele promise, acum nu mai putem din motivele scrise mai sus.

@Loyalking - la câți bani am băgat eu te dureau fălcile un an dacă aplicam metoda ta :)
  • Damian, stefan22, Derek and 1 other like this