Jump to content

Welcome to GameNation
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!
Photo

Recomandare laptop

- - - - -

• Please log in to reply
6 replies to this topic

MrOne

MrOne

Random Player

• Membru GameNation
  • PipPipPip
  • 84 posts

Salut, doresc sa-mi achizitionez un laptop in cel mult o luna si am nevoie de cateva pareri de la voi.

Categoria business-multimedia, buget cel mult 2.500 RON(poate o idee peste dar nu exagerat), in principiu performanta, flexibilitate, durabilitate, diplay generos si windows 8.

Lancelot

Lancelot

Advanced Gamer

• Membru GameNation
  • PipPipPipPip
  • 268 posts

Display generos adica peste 15,6?

MrOne

MrOne

Random Player

• Membru GameNation
  • PipPipPip
  • 84 posts

Maxim un 15,6 nu vreau nici foarte mare.

stefan22

stefan22

Overly Attached Geek

• Membru GameNation
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1,017 posts

http://www.pcgarage....n-hd-8750m-2gb/

http://www.pcgarage....2gb-win-8-grey/

Eu unul detin un Hp clasa business si sunt foarte multumit de el pana acum.Nu am avut pana acum probleme cu el...merge ca-n prima zi.

IamLegend

IamLegend

Overly Attached Geek

• Membru GameNation
  • PipPipPipPipPipPip
  • 815 posts

HP de mai sus sunt ok ca specificatii.

Totusi, daca nu esti persoana juridica (sa iei laptop pe firma ce va fi folosit strict la firma), nu iti recomand sa iei unul cu Win8 preinstalat pentru ca iti incarca pretul cu minim 200 de lei.

Daca il iei pentru uz personal si mai muncesti de acasa cate ceva pentru serviciu, e suficienta o oferta ca cele de mai sus dar cu linux sau chiar freedos dupa care ii instalezi tu un Win8 torentat. :)

15,6 nu e un display generos ci pur si simplu un display standard.

Daca vrei tutusi un display generos dar care sa nu fie incomod, poti sa te orientezi pe ceva cu 17 inch.

Răzvan

Răzvan

Shillien Knight

• Membru GameNation
  • PipPipPipPipPipPip
  • 853 posts

User's Awards

Salut, doresc sa-mi achizitionez un laptop in cel mult o luna si am nevoie de cateva pareri de la voi.

Categoria business-multimedia, buget cel mult 2.500 RON(poate o idee peste dar nu exagerat), in principiu performanta, flexibilitate, durabilitate, diplay generos si windows 8.

Daca vrei doar sa deschizi taburi in browser, sa vezi filme si sa deschizi documente ("office" / pdf / ~ CAD viewer) iti ajunge un laptop de 350euro. Mai pe scurt ce vrei sa faci cu el?

IamLegend

IamLegend

Overly Attached Geek

• Membru GameNation
  • PipPipPipPipPipPip
  • 815 posts

Exact. Pentru browsing, pachetul office, hai un film, o muzica, o trestie, e suficient un laptop low priced (12-15 milioane de lei vechi maxim).