Jump to content

Welcome to GameNation
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!
Photo

Despre server,mai la toamna

- - - - -

• Please log in to reply
48 replies to this topic

Chewbacca

Chewbacca

The Newcomer

• Banned
  • PipPip
  • 10 posts

...la toamna asteptam informatii despre server,sa nu cumva saaaa... :)

Poate si in timpul verii(asteia) va rupeti din pretiosul si ocupatul vostru timp si ne aruncati o farama de informatie despre stadiul serverului.Macar un cat de curand aruncat asa in scarba .

Motanul Biped

Motanul Biped

Overly Attached Geek

• Membru GameNation
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1,171 posts

Cât de curând. 

Dacă nici ei nu știu o dată exactă ce ai vrea să spună ? Să aproximeze iarăși cu "maxim 2 săptămâni" ? Serverul este gata și probabil acum îl testează intern și mai fac mici ajustări. În curând o să înceapă closed beta.  :P 

Edited by Motanul Biped, 04 July 2014 - 02:00 PM.

tsubyke

tsubyke

Overly Attached Geek

• Banned
  • PipPipPipPipPipPip
  • 867 posts

ce sa se mai lucreze la server? e gata 98% si mai ramane de vazut pe perioada closed beta, just in case.

Mult nu mai e dupa cum a zis Cristi :D

Daca in 75 de zile ( le-am numarat) s-a rezolvat 98% din server , dupa matematica mea restul de 2% ar mai dura cam 1.5 zile si 36 de minute :-?

Lasand caterinca mai bine lasa-i sa isi faca treaba decat sa faca iar pe graba si sa nu iasa cum trebuie , daca ii da drumul acum si au omis ceva sau apar probleme tot nu e bine , asa mai bine incet si sigur :) 

• FCB, TheMaster, LordAlex and 1 other like this

flamer

flamer

cyborg enhancements

• Moderator MU
  • 1,786 posts

User's Awards

...la toamna asteptam informatii despre server,sa nu cumva saaaa... :)
Poate si in timpul verii(asteia) va rupeti din pretiosul si ocupatul vostru timp si ne aruncati o farama de informatie despre stadiul serverului.Macar un cat de curand aruncat asa in scarba .

Ti-o spun aici, ca sa vada toti, sa nu se creada altceva.
Te-am intrebat pe pm care cont doresti sa-l folosesti, nu mi-ai raspuns. Am zis ca e ok, n-ai postat mai nimic de pe contul asta. Ca sa nu spui ca am fost rau.
Acum te-ai intins cu gluma, daca doresti informatii o faci de pe contul tau principal (Vyyo), nu de pe clona sa arati lumii ca mai sunt si ''alti'' nerabdatori ca tine carora le place sa ''critice''.

Momentan trebuie sa testam ce am facut acum si eventuale retusari.
Cum a spus si Motanul, nu vrem sa dam un termen, fie ala cat de curand pana nu stim sigur ca e ready to go.

Las topicul deschis, cu conditiile :
- nu va injurati/insultati
- postati cat mai aproape de ''ideea'' topicului
- fiti liberi sa va exprimati parerea atat timp cat o faceti in mod civilizat.

In caz contrar, sanctiunile vor fi pe masura.
  • bunny and LordAlex like this

Chewbacca

Chewbacca

The Newcomer

• Banned
  • PipPip
  • 10 posts

Waha.Bine. :P

Ma uitam aici:http://gamenation.ro...e-3#entry228273

,ultimele doua posturi au fost fortate si scrise ca sa fie.Nu crezi ca ar da bine daca mai actualizati lucrurile macar la cateva zile,cel putin ar da bine,fie ele si balarii tehnice sa luati ochii la useri?

L.E....ma mai gandesc cu conturile.Te anunt maine.

Edited by Chewbacca, 04 July 2014 - 02:19 PM.

• Vyyo likes this

Vyyo

Vyyo

Advanced Gamer

• Membru GameNation
  • PipPipPipPip
  • 199 posts

Nu te mai anunt maine :)

Deci ,pe scurt: semnale(tehnice) ca serverul e pe terminate...in sensul bun ^_^ ?

flamer

flamer

cyborg enhancements

• Moderator MU
  • 1,786 posts

User's Awards

Da, e pe terminate.

MusicWaves

MusicWaves

Random Player

• Membru GameNation
  • PipPipPip
  • 65 posts

Da, e pe terminate.

sa inteleg ca incepeti zugraveala in curand ? :rofl:

@ceva detalii despre closed beta primim si noi astia mai saraci ? aveti nevoie de hoti la spargere dar planul e secret =)))))

Bobby

Bobby

Advanced Gamer

• Membru GameNation
  • PipPipPipPip
  • 275 posts

Am auzit(citit) la carciuma(La un pahar de vorba) ca selectati persoanele inscrise pt Beta.

Ne spuneti si la noi,muritori de rand,care sunt criteriile dupa care sunt selectati playeri si dc nu lasati pe toti playeri inscrisi sa participe?

Motanul Biped

Motanul Biped

Overly Attached Geek

• Membru GameNation
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1,171 posts

Am auzit(citit) la carciuma(La un pahar de vorba) ca selectati persoanele inscrise pt Beta.
Ne spuneti si la noi,muritori de rand,care sunt criteriile dupa care sunt selectati playeri si dc nu lasati pe toti playeri inscrisi sa participe?

[...]

In general luati-va dupa numar de posts si sa nu fi facut probleme pe forum sau in joc. Evitati pe cei cu semn de intrebare.
Cei care impartasesc conturile sa le scoateti acces imediat va rog si sa le spuneti asta de la inceput.

sa nu ziceti ca nu va dam informatii ;)

Vyyo

Vyyo

Advanced Gamer

• Membru GameNation
  • PipPipPipPip
  • 199 posts

Adica:ciocu mic si joc de glezne...daca nu cumva vreti sa jucati MU doar din glezne =))

:| Am glumit :| ...am glumit?

TheMaster

TheMaster

Random Player

• Admin MU
  • 59 posts

am si eu o intrebare , ce reprezinta acel 2% mai exact ?

este cumva acel 2% din treaba neterminat inca transferul de date de pe bd`ul vechi pe cel nou de genul (zen , iteme , lvl , rr) ?

luk

luk

Sick`em boy

• Membru GameNation
  • PipPipPipPip
  • 222 posts

User's Awards

este cumva acel 2% din treaba neterminat inca transferul de date de pe bd`ul vechi pe cel nou de genul (zen , iteme , lvl , rr) ?

Inca nu s-a facut migrarea vechii baze de date, in closed beta veti juca cu conturi noi, desigur cu experienta mai mare putin :P

• TheMaster, LordAlex and Froz3n like this

LiNU

LiNU

Advanced Gamer

• Membru GameNation
  • PipPipPipPip
  • 122 posts

Prostia a fost ca s-a asteptat atat de mult... aceste modificari puteau fi facute si cu jucatorii pe server, daca tot va fi un DB experimental. 

• Bobby and Gunit like this

FCB

FCB

Advanced Gamer

• Admin MU
  • 313 posts

Inca nu s-a facut migrarea vechii baze de date, in closed beta veti juca cu conturi noi, desigur cu experienta mai mare putin :P

Serios ? :))

Adica se duc pe ... ( sa nu zic pe ce ) toate itemele armele etc.. ? =)) 

• TheMaster likes this

tsubyke

tsubyke

Overly Attached Geek

• Banned
  • PipPipPipPipPipPip
  • 867 posts

Inca nu s-a facut migrarea vechii baze de date, in closed beta veti juca cu conturi noi, desigur cu experienta mai mare putin  :P

Inca nu s-a incercat mutarea vechiului db , nu se stie inca...el a zis de closed beta , nu altceva , trotilatule.

FCB

FCB

Advanced Gamer

• Admin MU
  • 313 posts

Inca nu s-a facut migrarea vechii baze de date, in closed beta veti juca cu conturi noi, desigur cu experienta mai mare putin  :P

Inca nu s-a incercat mutarea vechiului db , nu se stie inca...el a zis de closed beta , nu altceva , trotilatule.

Da da =)) sigur, pariu ca nu o sa-ti mai vezi itemele vechi ? 

tsubyke

tsubyke

Overly Attached Geek

• Banned
  • PipPipPipPipPipPip
  • 867 posts

Sa vedem ce o sa fie...dar sunt sanse :)

Din cate stiu sunt iteme / seturi pe season4 care pe season6 nu sunt si aia sigur nu or sa isi vada itemele inapoi :)

TheMaster

TheMaster

Random Player

• Admin MU
  • 59 posts

Da da =)) sigur, pariu ca nu o sa-ti mai vezi itemele vechi ? 

din cate stiam eu marea majoritate a votat pt un rr la bd ( un nou inceput unul mai bun si mai sigur :) )

mihaie nu itemele conteaza sau rr`urile conteaza in jocul asta eu cand iti spuneam n`ai vrut sa ma asculti  :rolleyes: 

• Damian, Grant and Derek like this

bunny

bunny

priest of the new disorder

• Utilizator Premium
  • 3,136 posts

User's Awards

În funcţie de cât îi duc capul, asta e selecţia.

N-am ce face cu un critic a cărui feedback nu ajută la nimic.