Jump to content

Welcome to GameNation
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!
Photo

Dece se inchid topicurile?

- - - - -

• This topic is locked This topic is locked
18 replies to this topic

Bobby

Bobby

Advanced Gamer

• Membru GameNation
  • PipPipPipPip
  • 275 posts

Nu inteleg dece inchideti,toate topicurile unde playeri cer informati despre server?

Domnilori moderatori,sa fiti bucurosi ca sunt playeri INCA care sunt interesati de soarta serverului.

Nu este primul post pe care o inchideti ,vorba lui Boom(Dan),,Pumn in gura" la playeri. [-x

app:da si repede dati Best Answer la pipincuristi =))

Pante

Pante

Fancy Nerd

• Membru GameNation
  • PipPipPipPipPip
  • 478 posts

Nu inteleg dece inchideti,toate topicurile unde playeri cer informati despre server?

Domnilori moderatori,sa fiti bucurosi ca sunt playeri INCA care sunt interesati de soarta serverului.

Nu este primul post pe care o inchideti ,vorba lui Boom(Dan),,Pumn in gura" la playeri. [-x

ok, ok. e doar o gluma folks, nimeni nu crede ca cineva poate scrie in halul asta, chill.

ai un topic in care se actualizeaza schimbarile aduse serverului

http://gamenation.ro...hangelog/page-3 enjoy.

Motanul Biped

Motanul Biped

Overly Attached Geek

• Membru GameNation
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1,171 posts

Într-adevăr, sunt pupincuristul numărul #1 de pe comunitatea asta. Serios. Rareori se întâmplă să mă cert cu un moderator.

Edited by Motanul Biped, 17 June 2014 - 12:12 AM.

• Tudose and Eyedea like this

The Wizard

The Wizard

100% Skill

• Administrator
  • 1,157 posts

Din câte am văzut topicurile de genul ăsta ajung „free chat”, probabil de aceea se și închid.

Când se fac mai multe modificări se anunță în topicul de changelog.

MusicWaves

MusicWaves

Random Player

• Membru GameNation
  • PipPipPip
  • 65 posts

Toata lumea are dreptate dar aia care isi permit se mai sustin intre ei ... Imagineazati ca intri intr`un magazin si ceri ciocolata iar vanzatorul iti zice ca n`are dar are inghetata,pufuleti,suc,bomboane dar tu ii zici ca doar ciocolata vrei ... el da din umeri ca i rusine sa`ti arate cu degetul usa ... il intrebi daca aduce saptamana asta el iti raspunde ca nu stie , il intrebi aproximativ pe cand aduce el iti raspunde ca nu stie ca e doar vanzator nu e al lui magazinul  ...  dar sa vezi ca e cald si e la moda inghetata de ce nu vrei sa pricepi ? vi dupa ciocolata cand o sa fie sezonul :rofl:  ... normal tu te simti prost ca tu vrei ciocolata si el te ia cu zaharelu` de parca tu n`ai sti ca afara e soare si ca e la moda inghetata .... ;) iar pentru restul care mai vor ciocolata dar nu vin asa des ca tine ... as zice intr`o zi cu soare dar e cam cald demult :D

• SoGooD and LordAlex like this

Vyyo

Vyyo

Advanced Gamer

• Membru GameNation
  • PipPipPipPip
  • 199 posts

Vin cu o alta imagine metaforica :)  :

La usa baracii cu lumina difuza unde se lucreaza la server,stau cativa carcotasi care tot intreaba cum merge treaba.Cei care lucreaza inauntru mai ies din cand in cand si ii plesnesc pe cei ce fac galagie la usa.Mai e si situatia cand cei de la usa sunt luati la suturi de cei care vin obositi de la munca cu servieta pe umar,stresati de atatea intrebari,"nu vedeti ca avem si noi servici si alte treburi?" zic ei,si ...plici!...poc!...2-3 scaltoace.Bineinteles mai sunt ceilalti de peste strada care asteapta linistiti in parc si mai striga la astia de la usa "Baaa,mai lasati oamenii sa lucreze in liniste,ce tot intrebati...rabdare,mai bine sa lucreze un an numa sa iasa ceva bun..." :)

Care stati la usa baracii?Facem cu schimbul sa asiguram permanenta? :))

Eyedea

Eyedea

Advanced Gamer

• Membru GameNation
  • PipPipPipPip
  • 123 posts

Într-adevăr, sunt pupincuristul numărul #1 de pe comunitatea asta. Serios. Rareori se întâmplă să mă cert cu un moderator.

baaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa, vreau si eu UNBAN pe contul principal! CE **** FACEM AICI? NE BATEM JOC DE SCOALA?

Vyyo

Vyyo

Advanced Gamer

• Membru GameNation
  • PipPipPipPip
  • 199 posts

Din câte am văzut topicurile de genul ăsta ajung „free chat”, probabil de aceea se și închid.

Când se fac mai multe modificări se anunță în topicul de changelog.

Scurt si la obiect...si lipsit de continut =))

Ceva dupa care ati putea spune cu tarie "uite ba,handicapatilor,ne criticati degeaba"?Nu ocoale si rotocoale.

Edited by Vyyo, 17 June 2014 - 09:04 AM.

Catalinnn

Catalinnn

Random Player

• Membru GameNation
  • PipPipPip
  • 110 posts

http://gamenation.ro...e-6#entry202813

Posted 15 April 2014 - 10:28 AM

Administrator

• photo-1.jpg?_r=1397253422
  • administrator.png
  • 544 posts
  • Nick:IceMan

Planul este asa:

1. Asteptam sa voteze suficienti jucatori (mai asteptam cateva zile, 2-3 sa zicem).

2. Achizitionam server-ul si il instalam (o zi)

3. Modificam ce este de modificat (aici nu stiu sa spun cat ar dura, sa spunem o saptamana)

4. Daca se decide sa pastram DB, trebuie prelucrat (o zi)

Per total sa zicem ca ar dura ~2 saptamani totul. Nu este ceva fix, dar atat estimez eu acum.

2 luni nu 2 saptamani :)))) :)))) :))))

flamer

flamer

cyborg enhancements

• Moderator MU
  • 1,786 posts

User's Awards

Per total sa zicem ca ar dura ~2 saptamani totul. Nu este ceva fix, dar atat estimez eu acum.
2 luni nu 2 saptamani :)))) :)))) :))))

Ingrosat.

Vin cu o alta imagine metaforica :) :
La usa baracii cu lumina difuza unde se lucreaza la server,stau cativa carcotasi care tot intreaba cum merge treaba.Cei care lucreaza inauntru mai ies din cand in cand si ii plesnesc pe cei ce fac galagie la usa.Mai e si situatia cand cei de la usa sunt luati la suturi de cei care vin obositi de la munca cu servieta pe umar,stresati de atatea intrebari,"nu vedeti ca avem si noi servici si alte treburi?" zic ei,si ...plici!...poc!...2-3 scaltoace.Bineinteles mai sunt ceilalti de peste strada care asteapta linistiti in parc si mai striga la astia de la usa "Baaa,mai lasati oamenii sa lucreze in liniste,ce tot intrebati...rabdare,mai bine sa lucreze un an numa sa iasa ceva bun..." :)

Care stati la usa baracii?Facem cu schimbul sa asiguram permanenta? :))

Cine te plesneste ? Cine te ia la suturi ? Nu de alta, dar cand ti se explica un lucru si tu il exagerezi de 1000 de ori... se ajunge la postul de mai sus.
Daca e sa stea cineva la baraca, vad ca tu deja dormi langa usa si unii se impiedica de tine, de aici si ''scaltoacele, suturile''. Vezi daca dormi unde nu trebuie ?

Vyyo

Vyyo

Advanced Gamer

• Membru GameNation
  • PipPipPipPip
  • 199 posts

Hai ma ,ce dracu nu ai un pic de imaginatie? =))

Adevarul e ca mai verific din cand in cand pe la usa,sa vad daca mai e cineva inauntru,ca vad ca la avizier mai rar se pun anunturi :))

FCB

FCB

Advanced Gamer

• Admin MU
  • 313 posts

Rabdarea este o virtute !

Am asteptat atata, o mai putem face inca 2-3 saptamani :D

• Grant likes this

L0L

L0L

Overly Attached Geek

• Membru GameNation
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1,046 posts

Rabdarea este o virtute !

Am asteptat atata, o mai putem face inca 2-3 saptamani :D

2,3 saptamani in care se bea numai bere :beer:

Vyyo

Vyyo

Advanced Gamer

• Membru GameNation
  • PipPipPipPip
  • 199 posts

...sau apa de izvor,la halba :)

Da' nu ar fi mai bine sa bem bere toata vara?

Edited by Vyyo, 17 June 2014 - 11:28 AM.

flamer

flamer

cyborg enhancements

• Moderator MU
  • 1,786 posts

User's Awards

Mai sunt intrebari sau inchid topicul ?

Vyyo

Vyyo

Advanced Gamer

• Membru GameNation
  • PipPipPipPip
  • 199 posts

Cam cand se deschide serverul?...dupaia poti inchide. :) Probabil se va gasi altul sa isi mai satisfaca / curiozitatea deschizand un nou topic.

Pff o sa imi fie dor de carcoteala asta.Pariez ca dupa deschiderea serverului in 2 saptamani ma voi lasa din plictiseala.Insa daca mai sta inchis,altfel sta treaba. :|

Edited by Vyyo, 17 June 2014 - 12:30 PM.

flamer

flamer

cyborg enhancements

• Moderator MU
  • 1,786 posts

User's Awards

Cand se termina lucrarile la server, o data fixa sau aproximativa ca idee nu pot da.
Daca vor fi noutati se va anunta.

Vyyo

Vyyo

Advanced Gamer

• Membru GameNation
  • PipPipPipPip
  • 199 posts

Nimic nou sub soare.

Closed...era mai potrivit. :)

Edited by Vyyo, 17 June 2014 - 01:10 PM.

flamer

flamer

cyborg enhancements

• Moderator MU
  • 1,786 posts

User's Awards

Closed.:)