Jump to content

Welcome to GameNation
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!
Photo

nelamurire

- - - - -

• This topic is locked This topic is locked
42 replies to this topic

Mee

Mee

The Newcomer

• Membru GameNation
  • PipPip
  • 24 posts

acu sper sa nu zici IceMan ca am deschis un topic aiurea ca nu este deschis aiurea hai ssa vedem de ce din 3 motive

1 ati deschis un topic unde noi jucatori am putut sa votam pana aici totul in regula nimic iesit din comun

2 lumea inra si voteaza in numar mare cum vedem si aici

Ce versiune doriti?
  1. bullet_star_rated.png Season 6, Ep 3 - cu rr db (92 votes [49.46%] - View)

2. Season 6, Ep 3 - cu db-ul cum este la zi (48 votes [25.81%] - View)

3. Season 6, Ep 3; Toate specificatiile de Season 5 si 6 removed - cu rr db (19 votes [10.22%] - View)

4. Season 6, Ep 3; Toate specificatiile de Season 5 si 6 removed - cu db-ul la zi (27 votes [14.52%] - Vi

deci noi jucatori intram votam

3 asta e partea cea mai amuzanta  ati decis voi staff sau tu Ice sa ramanem tot la sezonul 4 fara rr db

ma fratilor asta e deja ipocrizie ce facem noi aici pai daca 100 de persoane aproape au votat sa schimbati versiunea cu rr db la ce dracu a mai fost deschis topic-ul ala

deci acu chiar nu va mai inteleg la ce sa mai supus la vot sau daca 3 caractere mari de pe server vor ei sa joace tot accelasi db asta inseamna ca din cauza la cativa jucatori

voi nu schimbati vresiunea si nu dati rr db deci 92 de oamani au zis sa se schimbe versiunea cu rr db mai intreb odata la ce dracu topic ala ca poate ma lamureste si pe mine sau pe noi astia care am votat rr db cu schimbare de versiune

pai daca e democratie hai sa fie democratie daca am supus la vot dc nu respectam si votu ?????? sau ala a fost doar asa de fatada din cate stiu eu minoritatea se supune majoritati

asa ca ar trebui sa va respectati blazon-ul de server serios si daca ati vb se s6 ep3 punet pe picioare server si gata

credeti ca exista careva care sa ma lamureasca si pe mine ca eu unu nu mai inteleg nimic

P.S si eu am caracter cu 8 rr dar nu ma deranjeaza deloc sa incep iara si am jucat asa cu am jucat cu d/c cu server down la fel ca toti ceilalti

• LordAlex, ChildOfGod and Dani like this

Redds

Redds

Random Player

• Membru GameNation
  • PipPipPip
  • 61 posts

s-a decis sa nu  fie rr db din 2 mari motive nenea,dar tu nu ai citit  nimic si vb.

1 Multi au intrat cu mai multe conturi si au votat

2 Datorita argumentelor aduse de playeri, degeaba votezi ceva si nu aduci argumente.

azure

azure

Advanced Gamer

• Membru GameNation
  • PipPipPipPip
  • 220 posts

Pana la urma si iceman a votat rr db + s6 dar pana la urma s-a ajuns la continuarea s4 cu acelasi db.

Motivele? Banuiesc ca desi mai multi preferau un start fresh, Iceman s-a gandit ca e mai bine pentru server long-term sa continuam cu db-ul asta. Daca o luam de la 0 cu S6 acum, peste 6 luni nu puteau sa bage nimic nou / nu puteau sa tina oamenii aici cu nimic nou. Asa ca au ales sa continue cu S4 ca sa aibe ce sa bage nou mai tarziu.

Dupa cum se vedea, foarte putini oameni vroiau sa continue cu S4 dupa cum arata poll-ul. Dar continuarea acestui DB e mai bine pentru comunitate. Cel putin asta cred ca a fost motivatia lor.

• DragonMage, Redds and kiral like this

Mee

Mee

The Newcomer

• Membru GameNation
  • PipPip
  • 24 posts

s-a decis sa nu  fie rr db din 2 mari motive nenea,dar tu nu ai citit  nimic si vb.

2 Datorita argumentelor aduse de playeri, degeaba votezi ceva si nu aduci argumente.

prietene tu ar trebui sa iti vezi de treaba ta acolo si sa lasi bagarea de seama da deci ce imi pasa mie ca sa votat de pe mai multe conturi sau ca a intrat nu stiu cine unde si ce a facut eu stiu ca am votat s6 ep 3 cu rr db si dupa cum vad eu aia ar trebui sa jucam bine deci te rog lasa ca nu e treaba ta

ce argumente sa aduc daca e un server nou cu db nou cu tot ce trebuie nu cred ca exista cineva care sa argumenteze la treaba asta iti pierzi reset-urile care le-ai dat si e greu de la inceput de asta va e firca

Redds

Redds

Random Player

• Membru GameNation
  • PipPipPip
  • 61 posts

Inca 1 motiv ar fi ca vine vara si putini mai au timp/chef de joc sa o ia de la 0.E cel mai bine asa

Mee

Mee

The Newcomer

• Membru GameNation
  • PipPip
  • 24 posts

Pana la urma si iceman a votat rr db + s6 dar pana la urma s-a ajuns la continuarea s4 cu acelasi db.

Motivele? Banuiesc ca desi mai multi preferau un start fresh, Iceman s-a gandit ca e mai bine pentru server long-term sa continuam cu db-ul asta. Daca o luam de la 0 cu S6 acum, peste 6 luni nu puteau sa bage nimic nou / nu puteau sa tina oamenii aici cu nimic nou. Asa ca au ales sa continue cu S4 ca sa aibe ce sa bage nou mai tarziu.

Dupa cum se vedea, foarte putini oameni vroiau sa continue cu S4 dupa cum arata poll-ul. Dar continuarea acestui DB e mai bine pentru comunitate. Cel putin asta cred ca a fost motivatia lor.

ma rog e si asta o solutie dar atunci hai sa nu mai votam mai punem la vot s6 care pe mine personal si nu cred ca sunt singur-ul ma incanta ideea

Redds

Redds

Random Player

• Membru GameNation
  • PipPipPip
  • 61 posts

Pai din cate am citit la un momentdat bunny a recunoscut ca votul a fost mai mult o tragere de timp...

Mee

Mee

The Newcomer

• Membru GameNation
  • PipPip
  • 24 posts

Pai din cate am citit la un momentdat bunny a recunoscut ca votul a fost mai mult o tragere de timp...

stiu Redds e greu de la 0 dar ................. pare mai interesant

Redds

Redds

Random Player

• Membru GameNation
  • PipPipPip
  • 61 posts

Stiu,oricum mie imi convin ambele variante....E frumoasa prima perioada(primele rr) mai ales daca nu sunt nici probleme dar na..

tsubyke

tsubyke

Overly Attached Geek

• Banned
  • PipPipPipPipPipPip
  • 867 posts

Offf..iar ma mananca sa comentez .

Mee,banuiesc ca stii si tu ca MU a devenit un joc destul de banal si plictisitor , nu mai e acelasi joc pe care il jucam acum 7,8 ani...multi jucam acest joc  pentru prieteniile care s-au creat de-a lungul timpului , crezi ca ar fi multa lume acum de s-ar da rr db sa stea vara in casa sa creasca la MU ?Ca nu prea merge cu AFK primele rr-uri...

Si eu as vrea un S6 si cu rr db , dar nu acum...s-a procedat destul de corect din punctul meu de vedere.

• LordAlex, LiNU and kiral like this

DragonMage

DragonMage

Advanced Gamer

• Membru GameNation
  • PipPipPipPip
  • 257 posts

S-a discutat deja decizia luata la sectiunea de spam

http://gamenation.ro...784#entry207210

Gasesti informatii acolo daca rasfoiesti.. :)

azure

azure

Advanced Gamer

• Membru GameNation
  • PipPipPipPip
  • 220 posts

Ar fi culmea sa stai sa cauti in cateva zeci de pagini poate-poate s-a comentat ceva..

Vyyo

Vyyo

Advanced Gamer

• Membru GameNation
  • PipPipPipPip
  • 199 posts

Culmea neculmea inainte de a posta e bine sa citesti...cred ca s-a explicat destul de clar pana acum decizia luata.

DragonMage

DragonMage

Advanced Gamer

• Membru GameNation
  • PipPipPipPip
  • 257 posts

Ar fi culmea sa stai sa cauti in cateva zeci de pagini poate-poate s-a comentat ceva..

exista functii de search in forum (inclusiv in topic), exista functie de mesagerie privata.. dar culmea e ca se prefera deschiderea unui topic nou.

"stiu ca s-a mai raspuns,dar de ce sa nu mai imi raspunda o data? MIE PERSONAL.. doar pentru ca eu intreb.."

Asta ti se pare suficient de absurd si de ridicol? :D

cum am scris mai sus: s-a discutat deja la topicul ala decizia luata... :)

Edited by DragonMage, 22 April 2014 - 01:49 PM.

ruddyrullz

ruddyrullz

Advanced Gamer

• Membru GameNation
  • PipPipPipPip
  • 139 posts
Dragi utilizatori,

Staff-ul MU GameNation are placerea de a va aduce la cunostinta urmatoarele:

1. Server-ul va fii Season 6 Ep 3, insa vom dezactiva mare parte din facilitatile oferite de S6 si S5 (pentru inceput), continuandu-se cu S4 (vezi motivul la punctul 2)

2. NU se va da reset la baza de date anul acesta (ramane de vazut pentru anul viitor), continuam ce am inceput

3. Cand va veni momentul resetarii bazei de date, vom introduce si facilitati oferite de S5 si S6

4. Vom incepe sa lucram la server incepand de saptamana viitoare, dupa sarbatori.

Asadar, va urez, in numele staff-ului GameNation, Sarbatori Fericite si ne auzim cu noutati saptamana viitoare! (am sa anunt eu, nu e nevoie sa deschideti topicuri)

Multumim pentru ca ne sunteti alaturi.

Pe langa ca va ia gura pe dinainte nici nu cititi tot, ce inseamna pentru voi S4 nu va fi de fapt S4.

Cat despre voturi, s-a luat in considerare atat commenturile la acel topic cat si cei ce au votat. Cand iti voteaza 40% conturi fantoma, 30% jucatori ce au plecta la primul suspend/problema sau probleme si doar 30% jucatori ce intradevar au ceva de spus e cam usor de luat o decizie 180 de grade diferita de cat dicteaza polul nu crezi?

Edited by ruddyrullz, 22 April 2014 - 01:52 PM.

• playboy cigarette and kiral like this

azure

azure

Advanced Gamer

• Membru GameNation
  • PipPipPipPip
  • 220 posts

Nu te doare fundul sa tot scoti atatea procente de acolo?

Doar pentru ca nu stii tu personal omul respectiv nu inseamna ca e cont fantoma. Doar pentru ca nu e in top 20 nu inseamna ca nu exista.

Motivul nu are nicio legatura cu faptul ca "voi greii" ati vrut sa continuati db-ul asta, nu va mai flatati atat.

• Kadi likes this

Vyyo

Vyyo

Advanced Gamer

• Membru GameNation
  • PipPipPipPip
  • 199 posts

Totusi cred ca topicul este deschis din nevoia de a mai vedea ceva la "informatii" sau poate din nevoia de a mai veni adminu' sa posteze ceva :)

azure,s-a luat o decizie,de ce trebuie sa continuam  discutiile care s-au incheiat odata cu inchiderea topicului "serverul de MU si pasarea..." ?

Edited by Vyyo, 22 April 2014 - 02:18 PM.

flamer

flamer

cyborg enhancements

• Moderator MU
  • 1,786 posts

User's Awards

Ti s-au oferit raspunsuri, daca ai alte nelamuriri intreaba.
Nu uitati : sa va comportati frumos unii cu altii. :P

azure

azure

Advanced Gamer

• Membru GameNation
  • PipPipPipPip
  • 220 posts

Totusi cred ca topicul este deschis din nevoia de a mai vedea ceva la "informatii" sau poate din nevoia de a mai veni adminu' sa posteze ceva :)

azure,s-a luat o decizie,de ce trebuie sa continuam  discutiile care s-au incheiat odata cu inchiderea topicului "serverul de MU si pasarea..." ?

Probabil pentru ca este un forum, nu un caiet, si nu consuma nimic mai mult daca ai 100 posturi sau 10 posturi.

Atata timp cat oamenii vor sa posteze pe forum, eu zic ca e bine. E activitate, trece timpul mai repede, sunt oamenii distrasi de la asteptare. Poate / probabil nu iese nimic super constructiv.. dar pana la urma e vorba de MU aici, deci clar nu iese nimic constructiv vreodata.

Atata timp cat nu risipim hartie sau ardem carbuni sa facem posturile astea, nu vad de ce ar fi lockdown pe forum.

• flamer and MusicWaves like this

Vyyo

Vyyo

Advanced Gamer

• Membru GameNation
  • PipPipPipPip
  • 199 posts

Ce scrii tu(foarte adevarat dealtfel) ma face sa ma intreb de ce nu ai postat ce ai scris la inceput, la "La un pahar de vorba"...si acolo au fost discutii de genul,si nu putine.Poate si iesitul in eveidenta e o motivatie...sau ce am scris cu cateva posturi mai sus. :)

Oricum nu am zis nimic cu rautate...observ aceeasi nuanta si la tine...deci e ok. :)

Edited by Vyyo, 22 April 2014 - 02:42 PM.