Jump to content

Welcome to GameNation
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!
Photo

Serverul de MU si pasarea Phoenix - renastem din propria cenusa !!

* * * * * 2 votes

Best Answer IceMan , 18 April 2014 - 10:25 AM

Dragi utilizatori,

Staff-ul MU GameNation are placerea de a va aduce la cunostinta urmatoarele:

1. Server-ul va fii Season 6 Ep 3, insa vom dezactiva mare parte din facilitatile oferite de S6 si S5 (pentru inceput), continuandu-se cu S4 (vezi motivul la punctul 2)

2. NU se va da reset la baza de date anul acesta (ramane de vazut pentru anul viitor), continuam ce am inceput

3. Cand va veni momentul resetarii bazei de date, vom introduce si facilitati oferite de S5 si S6

4. Vom incepe sa lucram la server incepand de saptamana viitoare, dupa sarbatori.

Asadar, va urez, in numele staff-ului GameNation, Sarbatori Fericite si ne auzim cu noutati saptamana viitoare! (am sa anunt eu, nu e nevoie sa deschideti topicuri)

Multumim pentru ca ne sunteti alaturi.

Go to the full post »

• This topic is locked This topic is locked
620 replies to this topic

Poll: Viitorul serverului de Mu (185 member(s) have cast votes)

Ce versiune doriti?

1. Season 6, Ep 3 - cu rr db (92 votes [49.46%] - View)

Percentage of vote: 49.46%

2. Season 6, Ep 3 - cu db-ul cum este la zi (48 votes [25.81%] - View)

Percentage of vote: 25.81%

3. Season 6, Ep 3; Toate specificatiile de Season 5 si 6 removed - cu rr db (19 votes [10.22%] - View)

Percentage of vote: 10.22%

4. Season 6, Ep 3; Toate specificatiile de Season 5 si 6 removed - cu db-ul la zi (27 votes [14.52%] - View)

Percentage of vote: 14.52%

Vote

The Wizard

The Wizard

100% Skill

• Administrator
  • 1,157 posts
Am votat Season 6, Ep 3 - cu rr db
Pentru că:
1. Teoretic e mai ușor și rapid să începi cu un db nou.
Db-ul de pe serverul actual nu poți să-l pui pe s6 și să meargă direct.
2. La câte s-au întâmplat probabil sunt unele chestii în db-ul ăsta care nu sunt normale (iteme, stats, etc.).

De ce S6? Nu cred că ar strica ceva în plus, dar voi care aveți ani de experiență puteți aprecia acest lucru mai bine.
  • White.Death, mala and Dani like this

kiral

kiral

Advanced Gamer

• Membru GameNation
  • PipPipPipPip
  • 182 posts

:(

oricum votul nu are nici o valoare...

• KenVelo, LiNU and Roshan like this

sebi1991

sebi1991

The Newcomer

• Membru GameNation
  • PipPip
  • 23 posts
A 2-a varianta ,daca e sa fie ceva nou sa fie pana la capat si chiar daca unii au beneficiat de multe magarii asta e, orele petrecute in joc au fost destule.Acum cum prefera si restul dar totusi 2 luni de joc nu sunt de lepadat.

kiral

kiral

Advanced Gamer

• Membru GameNation
  • PipPipPipPip
  • 182 posts

cine mai are chef acuma sa o ia de la 0,eu unu sincer nu mai am chef deloc,pea multe ore pirdute noaptea si acuma la rr db iarasi...

• LiNU likes this

SWAt2000

SWAt2000

Advanced Gamer

• Membru GameNation
  • PipPipPipPip
  • 242 posts

User's Awards

voted Season 6, Ep 3 - cu rr db

argumente: mi se rupe de cei care au dus jocul la extrem si au jucat precum noLiferii sa aiba "jdemii" de rr-uri, cat despre nopti pierdute, cu totii avem nopti pierdute la diferite party-uri si discutii cu prietenii

+ argumentele lui TheWizard

Vreti serv cand mai repede on ? e simplu, s6 ep3 - rr db

Vreti serv cu db actual ? asteptati cateva saptamani

Sariti-mi in cap ca v-am facut noLiferi b-)

• KenVelo, White.Death, Derek and 2 others like this

Zypper

Zypper

The Newcomer

• Membru GameNation
  • PipPip
  • 33 posts

Eu unul nu am chef sa o iau de la capat. Daca se da rr db eu ma las de Mu ca si asa am pierdut o gramada de timp si sincer sa fiu nu prea as mai vrea sa o iau inca odata de la capat.

• ruddyrullz likes this

Redds

Redds

Random Player

• Membru GameNation
  • PipPipPip
  • 61 posts

asteptam cat  este nevoie doar  sa iasa cv frumos

FCB

FCB

Advanced Gamer

• Admin MU
  • 313 posts

argumente: mi se rupe de cei care au dus jocul la extrem si au jucat precum noLiferii sa aiba "jdemii" de rr-uri, cat despre nopti pierdute, cu totii avem nopti pierdute la diferite party-uri si discutii cu prietenii

Huo firi-ar naibii tu sa fii =)) joke 

Oricum ar fi , mie imi convine , doar sa avem securitate buna :D 

kiral

kiral

Advanced Gamer

• Membru GameNation
  • PipPipPipPip
  • 182 posts

dak vreti rr db ducetiva la psiho pe server

• LiNU likes this

L0L

L0L

Overly Attached Geek

• Membru GameNation
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1,046 posts

Daca se da rr db, o sa fie iar ispemiii de bug-uri si iar bataie de cap, total aiurea

MusicWaves

MusicWaves

Random Player

• Membru GameNation
  • PipPipPip
  • 65 posts

Ultima varianta, daca serverul va merge uns dupa schimbare, in viitor o sa mearga si un rr db, momentan nu vad rostul unui inceput "proaspat" pe un server netestat de "bine-voitori".

Ar merge un beta cu xp mai mare si cand e gata un rr db cu expu` de acuma , degeaba lasa asa toata lumea o sa fie arena afk la xp si cand o sa`i dea drumu o sa apara probleme pe hartile mai mici , o sa modifice pe parcurs iar def/dmg la goldeni , puncte etc ...

@am votat rr db dar ar merge un beta cu xp mai maricel inainte ...

• mnlx likes this

SWAt2000

SWAt2000

Advanced Gamer

• Membru GameNation
  • PipPipPipPip
  • 242 posts

User's Awards

Stiu ca-ti convine meh :) faza e ca jocul este sa te relaxezi si sa te distrezi iar eu nu vad unde e distractia in a sta in casa 24/24 ca noLifer-ul lipit cu ochii de monitor :))) in fine, poate-s eu nebun...

FCB

FCB

Advanced Gamer

• Admin MU
  • 313 posts

Asa e 

kiral

kiral

Advanced Gamer

• Membru GameNation
  • PipPipPipPip
  • 182 posts

:)

ruddyrullz

ruddyrullz

Advanced Gamer

• Membru GameNation
  • PipPipPipPip
  • 139 posts

Stiu ca-ti convine meh :) faza e ca jocul este sa te relaxezi si sa te distrezi iar eu nu vad unde e distractia in a sta in casa 24/24 ca noLifer-ul lipit cu ochii de monitor :))) in fine, poate-s eu nebun...

"No-liferii" aia au fost cei ce ti-au dat tie si peste 80% din jucatorii de pe server primul rr. Deci sa nu sarim sa judecam oamenii dupa cat timp isi pretrec intr-un joc si ce inseamna cuvantul distractie pentru fiecare in parte. Eu unu m-am chinuit sa ajung in top 10 ca sa decid personal cine imi poate da pk sau nu la o invazie/CS.

Edited by ruddyrullz, 15 April 2014 - 01:32 AM.

• kiral and Brotherhood like this

Brotherhood

Brotherhood

Random Player

• Membru GameNation
  • PipPipPip
  • 74 posts

Ar mai fi o varianta, ce-i ce doresc sa inceapa de la 0 o pot face facand alt caracter !!

• ruddyrullz and Catalinnn like this

FCB

FCB

Advanced Gamer

• Admin MU
  • 313 posts

Ar mai fi o varianta, ce-i ce doresc sa inceapa de la 0 o pot face facand alt caracter !!

GG =))) =)) 

• Catalinnn likes this

kiral

kiral

Advanced Gamer

• Membru GameNation
  • PipPipPipPip
  • 182 posts

corect,EU VOTEZ IMPOTRIVA RR DB

SWAt2000

SWAt2000

Advanced Gamer

• Membru GameNation
  • PipPipPipPip
  • 242 posts

User's Awards

"No-liferii" aia au fost cei ce ti-au dat tie si peste 80% din jucatorii de pe server primul rr. Deci sa nu sarim sa judecam oamenii dupa cat timp isi pretrec intr-un joc si ce inseamna cuvantul distractie pentru fiecare in parte. Eu unu m-am chinuit sa ajung in top 10 ca sa decid personal cine imi poate da pk sau nu la o invazie/CS.

Wrong, eu am dat primul rr cu Roshan iar el nu e noLifer iar al doilea nici nu mai stiu cu cine naiba ca l-am dat acum 7 milioane de ani lumina

ca joci pentru concurenta e altceva. Eu am argumentat de ce am votat cu rr db, pe cand singurul vostru argument la votul "fara rr db" este ca ati pierdut nopti..

ps. oricum nu cred ca va conta votul meu pentru decizia finala =))

Edited by SWAt2000, 15 April 2014 - 01:41 AM.

• KenVelo and Derek like this

Brotherhood

Brotherhood

Random Player

• Membru GameNation
  • PipPipPip
  • 74 posts

Ar fi mai bine daca incetam cu astea se va vota ce si cum, fiecare isi va da cu parerea si asta este , dar ...

Tot aici ma gasiti cu rr sau fara :D