Jump to content

Welcome to GameNation
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!
Photo

Serverul de MU si pasarea Phoenix - renastem din propria cenusa !!

* * * * * 2 votes

Best Answer IceMan , 18 April 2014 - 10:25 AM

Dragi utilizatori,

Staff-ul MU GameNation are placerea de a va aduce la cunostinta urmatoarele:

1. Server-ul va fii Season 6 Ep 3, insa vom dezactiva mare parte din facilitatile oferite de S6 si S5 (pentru inceput), continuandu-se cu S4 (vezi motivul la punctul 2)

2. NU se va da reset la baza de date anul acesta (ramane de vazut pentru anul viitor), continuam ce am inceput

3. Cand va veni momentul resetarii bazei de date, vom introduce si facilitati oferite de S5 si S6

4. Vom incepe sa lucram la server incepand de saptamana viitoare, dupa sarbatori.

Asadar, va urez, in numele staff-ului GameNation, Sarbatori Fericite si ne auzim cu noutati saptamana viitoare! (am sa anunt eu, nu e nevoie sa deschideti topicuri)

Multumim pentru ca ne sunteti alaturi.

Go to the full post »

• This topic is locked This topic is locked
620 replies to this topic

Poll: Viitorul serverului de Mu (185 member(s) have cast votes)

Ce versiune doriti?

1. Season 6, Ep 3 - cu rr db (92 votes [49.46%] - View)

Percentage of vote: 49.46%

2. Season 6, Ep 3 - cu db-ul cum este la zi (48 votes [25.81%] - View)

Percentage of vote: 25.81%

3. Season 6, Ep 3; Toate specificatiile de Season 5 si 6 removed - cu rr db (19 votes [10.22%] - View)

Percentage of vote: 10.22%

4. Season 6, Ep 3; Toate specificatiile de Season 5 si 6 removed - cu db-ul la zi (27 votes [14.52%] - View)

Percentage of vote: 14.52%

Vote

Aurel

Aurel

Random Player

• Membru GameNation
  • PipPipPip
  • 104 posts

Iepurica, nu este nici o schimbare - este doar o adaugare la ce exista deja.

Toate versiunile de MU sunt adaugiri la versiunea veche.

Sper să fie aşa! Ne-am mişca mai repede.

Iti garantez. Am venit pe GN de pe global unde am jucat S6 - S7 - S8

Dece sa nu evoluam daca avem posibilitatea?   :)

Ador Eventul asta:

un event in+nu justifica toate armele,seturile,vrajile..prostioare gen demoni and shit..ca sa nu mai spun ca daca vroiam sa fac event de genul celui de sus jucam l2 wow etc..am ales mu din anumite motive..

• mala likes this

White.Death

White.Death

Random Player

• Membru GameNation
  • PipPipPip
  • 49 posts

Votat rr db daca tot se incepe ceva frumos sa se inceapa de la 0 sa uitam de serverul vechi si tot ce tine de el . Multi sau lasat au sters iteme conturi eroi ori au ramas cu mult in urma etc.. 

Acuma majoritatea decide dar sper sa fie macar vreo 100-200 voturi pentru o decizie :) 

• mala likes this

Venin

Venin

Random Player

• Membru GameNation
  • PipPipPip
  • 45 posts

Dragilor,

Am bucuria sa va anunt ca in vederea facilitarii unui server lipsit de evenimente neplacute de tipul celor intalnite in ultima perioada, ne-am decis sa va oferim un nou server.

Prin bunavointa lui IceMan, ne-am decis sa apelam la suportul oferit de o firma specializata in asa ceva, care ne poate vinde un astfel de server, si mai mult de atat ne garanteaza si ofera suport pentru el. Desigur, va fi un serviciu contra cost, insa tocmai acest lucru ne va oferi garantia unui server stabil. Acesti oameni se ocupa de o buna perioada cu asa ceva, aceasta este pasiunea si munca lor, si (speram) ca vor trebui minti mai luminate decat cei doi-trei copilasi cu suflete ratacite in analele internetului pentru a ne cauza o problema.

Momentan nu am decis nimic, si nu dorim sa facem acest lucru fara a ne consulta cu voi. De ce? Pentru ca tinem cont de voi, de opiniile voastre si de dorintele voastre!! Suntem constienti ca aceasta comunitate se hraneste din pasiunea voastra, din dorinta noastra si din viteza abonamentului de internet :)

Acestea fiind zise, avem pentru voi patru optiuni din care va rog sa va exprimati dorinta si sa votati, insa nu inainte de a citi detaliile de mai jos:

• Serverul pe care il avem in minte este un Season 6 Ep. 3; Putem sa il punem la dispozitia voastra asa cum este, cu toate noutatile ce le implica aceasta versiune SAU putem sa scoatem tot continutul ce este adaugat ca si specific al sezoanelor 5 si 6, si sa lasam doar ceea ce intalniti si pe Season 4. Ulterior, de comun acord cu voi, putem adauga si specificatiile sezoanelor 5 si 6, treptat sau dintr-un singur foc.
  • De asemenea, foarte important, fie ca alegeti Season 6 cu toate specificatiile si noutatile lui, sau alegeti Season 6 modificat doar cu specificatiile de Season 4, trebuie sa alegeti si daca doriti sa incepeti de la zero (rr db) sau doriti sa continuam din exact punctul in care ne aflam in acest moment (db-ul la zi).

Cum am precizat, ce avem acum este o idee, o propunere, pe care speram sa o gasiti atractiva si sa mergem inainte cu ea.

Din pacate versiunea actuala a fost atat de mult corupta de diferiti "binevoitori" incat de fiecare data cand inchidem o usa, ei au alte 5 ferestre pregatite pe unde ne pot invada. Prea mult ne-am increzut in cine nu merita, insa din greseli am invatat, si nu le vom repeta. Cuvantul de ordine va fi siguranta!

Va dorim spor la votat si dezbateri, impreuna sa reusim sa gasim o cale catre un server care sa ne aduca bucurie si relaxare, pasiune si concurenta, onoare si prietenie!

Va multumim din nou pentru ca ne sunteti aproape, pentru ca stam lipiti in fata monitoarelor zi si noapte, sub lumina calda a siglei GameNation!

Cu respect, in numele intregului staff al sectiunii Mu,

Hammer.

Finaly, things seem to be moving the right way. Mai bine mai tarziu decat niciodata...speram ca totul sa fie cum ne-ai precizat mai sus. Daca putem ajuta cu ceva sunt convins ca 80% din noi o vom face cu placere. Godspeed!

Season 6, Ep 3 - cu db-ul cum este la zi 

• mala likes this

Redds

Redds

Random Player

• Membru GameNation
  • PipPipPip
  • 61 posts

M-am razgandit, parca ar fi frumos daca e cv nou sa fie totul de la inceput si asa itemele nu le putem recupera....cred

• mala likes this

LiNU

LiNU

Advanced Gamer

• Membru GameNation
  • PipPipPipPip
  • 122 posts

Ador Eventul asta:

un event in+nu justifica toate armele,seturile,vrajile..prostioare gen demoni and shit..ca sa nu mai spun ca daca vroiam sa fac event de genul celui de sus jucam l2 wow etc..am ales mu din anumite motive..

Exista toate itemele de la 97d - S1 - S2 - S3 - S4 - S5 - S6.  Nu se schimba nimic, arena este arena asa cum o sti de pe 97d si toate hartile, CS e la fel ca pe S1-2-3-4-5... gameplay-ul e la fel.

Ar fi mult mai frumos sa ai tot timpul ceva nou de explorat. Iar daca iti este frica, ca o sa te pierzi in S6 sunt o gramada de topicuri unde explica mura in gura ce trebuie sa faci

Edited by LiNU, 15 April 2014 - 12:23 AM.

ruddyrullz

ruddyrullz

Advanced Gamer

• Membru GameNation
  • PipPipPipPip
  • 139 posts

Votat rr db daca tot se incepe ceva frumos sa se inceapa de la 0 sa uitam de serverul vechi si tot ce tine de el . Multi sau lasat au sters iteme conturi eroi ori au ramas cu mult in urma etc.. 

Acuma majoritatea decide dar sper sa fie macar vreo 100-200 voturi pentru o decizie :)

As vota rr db daca nu as fi fost unu din zecii de jucatori ce ne-am pierdut noptile si ore de somn intre d/c ca sa dam rr actuale si nici sa nu apuc sa ma bucur de ele. Asa ca propun toti cei ce doresc sa urmareasca sfatul lui white sa inteleaga ce inseamna asta. Ca sincer mi-ar fi placut si mie sa fiu unul din cei ce dormeau si aveam momentan 2-3rr si sa votez acum rr db decat sa ma chinui la inceput si sa stiu de ce o fac.

• luk, aster and LiNU like this

Prastie

Prastie

The Newcomer

• Membru GameNation
  • PipPip
  • 20 posts

Season 6, Ep 3 - cu db-ul cum este la zi am votat..nu dealta dar m-am chinuit ceva sa cresc si doar ce mi-au iesit aripi lvl3 de sm:))))

• KenVelo likes this

Tomcraft

Tomcraft

Random Player

• Membru GameNation
  • PipPipPip
  • 89 posts
Game cumparat de la K2Network?:D

BumbleBee

BumbleBee

Advanced Gamer

• Membru GameNation
  • PipPipPipPip
  • 352 posts

Ador Eventul asta:

frumos event, dar ce primesti la el?

+1 thora, dar nu stiu daca se poate implementa....

white, a fost greseala lor ca au sters tot sau ce au facut, in loc sa lase cum era(dar sa nu intre), sa astepte sa vada ce se va intampla(vorba aia...graba strica treaba), totusi nu am stat 2 luni degeaba ca sa iau/luam de la 0 cu totul, DB`ul asta nu e consumat...nici pe departe 

Catalinnn

Catalinnn

Random Player

• Membru GameNation
  • PipPipPip
  • 110 posts

bullet_star_rated.png Season 6, Ep 3 - cu db-ul cum este la zi (9 votes [37.50%] - View)

Cat ar dura ? 1-2-3 o saptamana doua ??? mai e nevoie de perioada beta ???

PS 

Daca se poate scoate RF pentru DB asta, nu ar fi corect :) !!!

Edited by Pricop Catalin, 15 April 2014 - 12:35 AM.

kiral

kiral

Advanced Gamer

• Membru GameNation
  • PipPipPipPip
  • 182 posts

exact ,continuaam db asta

Mucilagius

Mucilagius

The Newcomer

• Membru GameNation
  • PipPip
  • 20 posts
+1 maLa...votat S6 + rr DB.

White.Death

White.Death

Random Player

• Membru GameNation
  • PipPipPip
  • 49 posts

As vota rr db daca nu as fi fost unu din zecii de jucatori ce ne-am pierdut noptile si ore de somn intre d/c ca sa dam rr actuale si nici sa nu apuc sa ma bucur de ele. Asa ca propun toti cei ce doresc sa urmareasca sfatul lui white sa inteleaga ce inseamna asta. Ca sincer mi-ar fi placut si mie sa fiu unul din cei ce dormeau si aveam momentan 2-3rr si sa votez acum rr db decat sa ma chinui la inceput si sa stiu de ce o fac.

din pacate si eu mi-am pierdut noptile si zilele eram in turma cu zeciile de playeri care isi faceau nervi si chiar as luao de la capat ca doar atunci e mai frumos mu ul la inceput .

mala

mala

Advanced Gamer

• Membru GameNation
  • PipPipPipPip
  • 146 posts

aia e frate ne-am chinuit da-le dreaq de nopti nedormite si de zile pierdute.

macar sa mearga totu perfect :) [ cu toate ca nu imi vine sa cred , sper sa ma insel  ]

RR DB si toti de la 0 in lorencia la dragonasi ^^

• Redds likes this

L0L

L0L

Overly Attached Geek

• Membru GameNation
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1,046 posts

macar sa mearga totu perfect :) [ cu toate ca nu imi vine sa cred , sper sa ma insel  ]

da'ti 2 palme

• ruddyrullz and mala like this

Brotherhood

Brotherhood

Random Player

• Membru GameNation
  • PipPipPip
  • 74 posts

Ultima varianta am votat-o . Mi se pare ca asa e corect .

mala

mala

Advanced Gamer

• Membru GameNation
  • PipPipPipPip
  • 146 posts

da'ti 2 palme

spam.:lasa ca iti facem rost de un elite si acolo :))))

legat de s6 parerea mea ca trebuie  o saptamana , doua cel putin un beta server.

Edited by mala, 15 April 2014 - 12:38 AM.

White.Death

White.Death

Random Player

• Membru GameNation
  • PipPipPip
  • 49 posts

sau roll back cand erau 299 playeri on si continuam de acolo :))

L0L

L0L

Overly Attached Geek

• Membru GameNation
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1,046 posts

da'ti 2 palme

lasa ca iti facem rost de un elite si acolo :))))

seson 6 are clicker implementant in client :)

@. am zis sa iti dai 2 palme pentru ca ai dreptate

oick

oick

Advanced Gamer

• Membru GameNation
  • PipPipPipPip
  • 380 posts

Ultima varianta, daca serverul va merge uns dupa schimbare, in viitor o sa mearga si un rr db, momentan nu vad rostul unui inceput "proaspat" pe un server netestat de "bine-voitori".

• FCB, andypity, ruddyrullz and 1 other like this