Jump to content

Welcome to GameNation
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!
Photo

BK vs SM

- - - - -

• Please log in to reply
116 replies to this topic

bunny

bunny

priest of the new disorder

• Utilizator Premium
  • 3,135 posts

User's Awards

Care sunt sansele ca un SM sa castige? Cate duel-uri, pvp-uri ati facut si a rezultat un alt scor decat acela cu BK-ul invingator?

Momentan BK-ul are hp-ul setat prea mare, undeva la 360k, plus ca are swealbug si mai trebuie schimbat. SM-ul din ce ati spus voi are damage-ul mic si de abia il atinge full vs full. Va rog sa postati niste feedbacks referitor la cele doua caractere si ce ar trebui schimbat la fiecare. Dupa ce terminam cu ambele, trecem la alta varianta de caractere.

Va rog sa-mi spuneti cei care vreti sa testati PVP-ul celor doua caractere si va adaug puncte pe ce caractere aveti nevoie.

Grant

Grant

Overly Attached Geek

• Membru GameNation
  • PipPipPipPipPipPip
  • 929 posts

Ce , nu ati vazut SM sa bata BK ?:)) Daca sti sa joci cu SM-ul bati si BK-ul .. acum sa vedem cum e si aici la voi :> .

zgaiba

zgaiba

Fancy Nerd

• Membru GameNation
  • PipPipPipPipPip
  • 675 posts

sm este la egalitate cu mg , ceea ce nu  e corect deoarece sm creste cu 6 pct si mg cu 7 .

bk are prea mult hp , momentan are 360 k , cred ca 260 k ajunge . bv full vs bk full am facut mai multe dueluri si nu murim deloc .

in concluzie marit putin dmg la SM si scazut hp la bk la 260 k .

@nu daca stii sa joci cu sm bati bk , bati bk doar daca cel care joaca pe bk nu stie nimic .

TheBestBK

TheBestBK

Advanced Gamer

• Membru GameNation
  • PipPipPipPip
  • 314 posts

Ce , nu ati vazut SM sa bata BK ? :)) Daca sti sa joci cu SM-ul bati si BK-ul .. acum sa vedem cum e si aici la voi :> .

la full nu bate niciodata ,dar pana pe la 20 rr sm bate bk-ul :)

Grant

Grant

Overly Attached Geek

• Membru GameNation
  • PipPipPipPipPipPip
  • 929 posts

E si asta ceva. :)) 

bunny

bunny

• Utilizator Premium
  • 3,135 posts

User's Awards

in concluzie marit putin dmg la SM si scazut hp la bk la 260 k .

Ce inseamna putin? Ochiometric asa, cam cat % din damage-ul actual? Daca marim damage-ul la SM il marim in egala masura si la MG?

TheBestBK

TheBestBK

Advanced Gamer

• Membru GameNation
  • PipPipPipPip
  • 314 posts

E si asta ceva. :)) 

nu exista,numa pe servere de kkt un sm full bate bk full

tsubyke

tsubyke

Overly Attached Geek

• Banned
  • PipPipPipPipPipPip
  • 867 posts

MG de ceva sezoane este cel mai slab caracter PVP , il bate si elfa . Ar trebui crescut damage si la MG , mai ales un MG pe str ar trebui dupa parerea mea sa bata elfa si sm-ul.Intai sa vedem in joc cum sta treaba la duel si pe urma ne putem da seama si cat trebuie marit dmg.

zgaiba

zgaiba

Fancy Nerd

• Membru GameNation
  • PipPipPipPipPip
  • 675 posts

Cred ca ar trebuii marit cu un 20-30% deoarece eu cand am testat cu Kenvelo MG vs SM  eram la egalitate + ca SM are si mana shield .

Mg nu are cum sa fie mai tare ca sm  ... primeste mai multa exp , creste cu 7 puncte , nu are helm ....

bunny

bunny

• Utilizator Premium
  • 3,135 posts

User's Awards

Nu are helm pentru ca nu poate sa poarte, iar defense-ul acumulat din 4 iteme face cat 5 al altuia.

Nu prea ar fi ideal sa lasam MG-ul sa fie bataia de joc a serverului, trebuie sa echilibram caracterele incat sa ai sanse egale la un pvp indiferent ca esti Kundun din Kalima 7 sau budge dragon din lorencia, if you know what i mean. ^_^

zgaiba

zgaiba

Fancy Nerd

• Membru GameNation
  • PipPipPipPipPip
  • 675 posts

Oricum e bataia de joc a serverului deoarece la eventuri cat suntem mici party nu primeste ca nu ajuta cu nimic buff/swell/manashield ... si nici la CS :))

ila2k

ila2k

Random Player

• Membru GameNation
  • PipPipPip
  • 62 posts

Normal aici trebuia sa discutati despre SM vs BK lasati MG-u pe mai tarziu

bunny

bunny

• Utilizator Premium
  • 3,135 posts

User's Awards

Intr-adevar, deci in principiu ar trebui scazut hp-ul bk-ul la sweal si marit damage sm-ului cu 20-30%.

Inca ne mai ocupam de drop si de spoturi, caci mereu apare cateceva, iar dupa ne vom ocupa de treaba asta cu nerf-uitul caracterelor.

SHARK_BITE

SHARK_BITE

Random Player

• Membru GameNation
  • PipPipPip
  • 108 posts

Ce imi place de voi ....dar nu luati in calcul cat de greu creste un BK ? ca e dependent de holder ptr spot ,am facut nspe bk full nu zic sa nu i-se mai scada din hp dar sa il aduci in balanta cu un SM e ridicol...ok daca vrei asa aduceti-l la nivel dar datii si BK-ului posibilitatea sa tina spot largit sa creasca precum un SM /MG bagatii ceva gen ES !?BK la 20 de rr in fata unui SM de 25 e varza e tavalit rau de tot ....de ce va bagati peste niste setari clare...BK creste f greu iti asumi un risc muncesti f mult la el si acum vrei sa il echilibrezi cu un SM care se pune bine mersi pe spot si poate creste singurel fara probleme !

Mai lipseste sa il echivalati cu elfa si totul e ok !

Cand iti creezi un char stii la ce te inhami si nu cred ca ii va mai conveni cuiva sa faca BK care la CS sa si-o ia lejer de la un SM !

• Theseus likes this

zgaiba

zgaiba

Fancy Nerd

• Membru GameNation
  • PipPipPipPipPip
  • 675 posts

stai linistit ca nimeni nu vrea sa ca un sm sa fie egal cu un BK , doar ca momentan BK nu poate bate un alt bk full , are 360 hp nu mori nicicum .

si sm da dmg max 10k unui bk , full fiind amandoi .

SHARK_BITE

SHARK_BITE

Random Player

• Membru GameNation
  • PipPipPip
  • 108 posts

stai linistit ca nimeni nu vrea sa ca un sm sa fie egal cu un BK , doar ca momentan BK nu poate bate un alt bk full , are 360 hp nu mori nicicum .

si sm da dmg max 10k unui bk , full fiind amandoi .

Nu zic sa ramana cu acel HP imens dar nici sa nu il echivalezi cu alt caracter ...mama masii e diferenta de la cer la pamant intre Bk si alte char cum cresc ! si aici ma refer la viteza !

bunny

bunny

• Utilizator Premium
  • 3,135 posts

User's Awards

Nu i se va creşte damage-ul SM-ului chiar în halul în care credeţi voi. Însă un SM full de abia atinge BK-ul, cu sweal sau fără sweal şi chiar fără set pe el. Caracterele diferă de la un sezon la altul sau în funcţie de cum sunt setate ca default de alţii. Caracterele nu sunt la fel cum sunteţi voi obişnuiţi.

Iar la 360k hp, nici măcar între 2 BK nu caştigă unu dintre ei. Ăsta e motivul pentru care am facut acest subforum, nu să degradam caracterele şi să refacem sistemul de pvp după bunul plac, ci să existe şanse să moară si BK-ul cândva, chiar de un alt BK.

SilenT

SilenT

The Newcomer

• Membru GameNation
  • PipPip
  • 17 posts

Ar trebui marit dmg-ul cu 10-15% la SM, nimic mai mult. E imposibil ca SM sa bata BK , creste de 2 ori mai repede. Mana Sheild banuiesc ca o sa fie undeva la 40-50% teleport are, daca mariti la 30% o sa bata BK

bunny

bunny

• Utilizator Premium
  • 3,135 posts

User's Awards

Normal că nu-l vom face în aşa fel încât SM-ul să bată BK-ul, ambii full, dar momentan SM-ul doar îl gâdilă.

Cât despre faptul că BK-ul creşte greu, să vă amintesc că exista Skill Tree pe versiunea asta, unde unul din skill-uri reprezintă range-ul la twisting slash încât acoperi un spot fără probleme. Deci chestia cu "creşte greu" pică pe S4. Toate caracterele au, sau vor avea pe parcurs, îndeajuns de mult range să fie şi holderi. (la master level)

SHARK_BITE

SHARK_BITE

Random Player

• Membru GameNation
  • PipPipPip
  • 108 posts

Sincer nu stiu ce e Skill tree dar din ce spui suna interesant ...oricum am cam ""obosit"" sa cresc BK as incerca un DL sau Summoner !

Edited by SHARK_BITE, 02 February 2013 - 06:37 AM.