Jump to content

Welcome to GameNation
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!
Photo

Pc cafe points

- - - - -

• Please log in to reply
35 replies to this topic

flamer

flamer

cyborg enhancements

• Moderator MU
  • 1,786 posts

User's Awards

nu cred ca ai cum sa pui si altceva in acele chaos box deoarece pana omori tu 20-30 goldeni sa strangi wcoin dureaza :)

Sunt 2 monezi diferite ( pe care ti le da cand omori goldeni ) , Wcoins si PC Cafe Points , cu prima moneda cumperi din shopul de pe tasta X ( merge activat in Lorencia,Noria,Devias,Elbeland) , cu a doua moneda cumperi din shopul de pe tasta D. Deci practic cand vei omora un derkon, sa zicem , vei primi 10 PCCP si 10 Wcoins. 

Merge sa pui si altceva in acele chaos box , ex : jwl , daca nu-ti pica iteme , te consoleaza jwl ( aka strangi cateva si poti da la schimb pentru iteme s4 ) , dar daca nici jwl nu te consoleaza , se poate adauga sign of lord , consumabile ( sd pots , ag pots etc ) , condor stone ( droprate foarte mic) , posibil seed sphere ( inele pentru seeduri ) de level 1-2-3 si multe altele. Nu doar iteme. Ce fel de server de mid xp ar fi daca din fiecare box sa cada din prima si in urmatoarele dati doar iteme ? 

Edited : bold

Edited by flamer, 01 February 2013 - 09:08 PM.

zgaiba

zgaiba

Fancy Nerd

• Membru GameNation
  • PipPipPipPipPip
  • 675 posts

eu citisem pe undeva ca un tantalos da doar 1 pct , sorry .

oricum nu iti pica mereu pt rasa caracterului tau , itemele iti pica cu 1 socket 2 .... 5 socket , trebuiesc urcate si la + 13 

pana strangi tu un set pt caracterul tau cu 5 socket +13 cred ca dureaza destul de mult .

flamer

flamer

cyborg enhancements

• Moderator MU
  • 1,786 posts

User's Awards

eu citisem pe undeva ca un tantalos da doar 1 pct , sorry .

oricum nu iti pica mereu pt rasa caracterului tau , itemele iti pica cu 1 socket 2 .... 5 socket , trebuiesc urcate si la + 13 

pana strangi tu un set pt caracterul tau cu 5 socket +13 cred ca dureaza destul de mult .

Pentru asta exista trade , nene zgaiba :)) . Nu cred ca vei fi singurul cu acele iteme. 

P.S. E in primul post "tabelul" cu punctele pe care le primesti de la goldeni.

zgaiba

zgaiba

Fancy Nerd

• Membru GameNation
  • PipPipPipPipPip
  • 675 posts

chiar va rog sa faceti un set  brave sau titan +13 si sa bag cateva sockets sa vedem la ce sunt bune seturile astea . :)

Dumnezeu

Dumnezeu

The Newcomer

• Membru GameNation
  • PipPip
  • 33 posts

Momentan ele se fac asa:
- omorând mobi in Crywolf
- 1 ora online pentru 10 pc cafepoints

Ele vor fi modificate asa:
1. Omorând goldeni dupa sistemul urmator:

Golden Budge Dragon - 5 pc cafe points
Golden Goblin - 5 pc cafe points
Golden Derkon - 10 pc cafe points
Golden Titan - 10 pc cafe points
Golden Soldier   - 5 pc cafe points
Golden Lizard King 15 pc cafe points
Golden Vepar - 5 pc cafe points
Golden Tantalos  20 pc cafe points
Golden Wheel - 5 pc cafe points

2. O ora online - 1 pc cafe point

Apasand tasta D in joc, cu aceste puteti cumpara box-uri ale caror drop sunt iteme socketabile, care vor costa asa:

Green Chaos box - 15 pc cafe points
Red Chaos Box - 25 pc cafe points
Purple Chaos box - 50 pc cafe points

si aici lafel nui echilibru ,din golden 1 jucator sa primeasca 3 lucruri in acelasi timp

Tudose

Tudose

Random Player

• Membru GameNation
  • PipPipPip
  • 90 posts

Am 2 variante cum ar putea fi structurate itemele:
In Purple Chaos box  sa fie doar armurile (care sunt partea ce mai importanta a set-ului pentru ca dau cel mai mult deff) si armele. Daca tot dai 50 PC CP pe un box sa ai sanse mai mari sa-ti pice armura/arma care o vrei. In Red Chaos Box o sa fie doar helm-uri, pants (care sunt celelalte 2 parti mai importante dintr-un set) si scuturile. Aici ai sansele sunt mai mici sa-ti pice itemul dorit, dar si pretul box-ului e mai mic. In Green Chaos box  o sa fie doar gloves si boots (partile mai putin importante din set). Deci daca vrei un set complet trebuie sa cumperi din fiecare box. :)

Purple Chaos box:

Seraphin Armor
Brave Armor
Phantom Armor
Destory Armor
Queen Armor
hades Armor
Paewang Armor
Faith Armor
Titan Armor
Flamberge
Sword Bracker
Imperial Sword
Frost mace
Absolute Scepter
Dark Stinger Bow
Deadly Staff
Imperial Staff

Red Chaos Box:

Seraphin Helm
Seraphin Pants
Brave Helm
Brave Pants
Phantom Pants
Destory Pants
Queen Helm
Queen Pants
hades Helm
hades Pants
Paewang Helm
Paewang Pants
Faith Helm
Faith Pants
Titan Helm
Titan Pants
Crimson Glory Shield
Salamander Shield
Frost Barrier
Guardian Shiled

Green Chaos box:

Seraphin Gloves
Seraphin Boots
Brave Gloves
Brave Boots
Phantom Gloves
Phantom Boots
Destory Gloves
Destory Boots
Queen Gloves
Queen Boots
Hades Gloves
Hades Boots
Paewang Gloves
Paewang Boots
Faith Gloves
Faith Boots
Titan Gloves
Titan Boots

sau

In Purple Chaos box o sa fie set-urile cele mai bune de la fiecare caracter, in Red Chaos Box celelalte set-uri, iar in Green Chaos box doar armele si scuturile.

Purple Chaos box:

Set Brave (bk)
Set Seraphim (elf)
Set Hades (sm)
Set Destroyer (mg)
Set Paewang (dl)

Red Chaos Box:

Set Titan (bk)
Set Faith (elf)
Set Phantom (mg)

Green Chaos box:

Flamberge
Sword Bracker
Imperial Sword
Frost mace Elfa
Absolute Scepter
Dark Stinger Bow
Deadly Staff
Imperial Staff
Crimson Glory Shield
Salamander Shield
Frost Barrier
Guardian Shiled

Edited by Tudose, 03 February 2013 - 02:47 PM.

• bunny likes this

bunny

bunny

priest of the new disorder

• Utilizator Premium
  • 3,136 posts

User's Awards

S-au scos Red/Green/Purple Chaos Boxes pentru că aveau un bug din care 5 box-uri aruncate, 4 îţi dădea numai zen. Chiar şi după ce am umblat la ele, tot aşa făceau. Aşa că s-au scos Red Ribbon Box de la drop şi le folosim pe post de box ce poate fi cumparat doar din Pc Cafe Store, pe care le-am redenumit în Box of Sockets.

Ideea e alta, putem să-l punem să coste cât vrem noi, doar că în joc arată preţul de 100 pc cafe points (deşi costă 50). Ce sugeraţi? Să-l lăsăm la 50 pc cafe points cum am discutat până acum, sau să fie 100 pc cafe points şi mai mărim puţin la rewards date de golden şi cât stai online? Nu de alta, însă să nu creăm confuzii când cineva îşi cumpără un box dintr-ăla.

flamer

flamer

cyborg enhancements

• Moderator MU
  • 1,786 posts

User's Awards

S-au scos Red/Green/Purple Chaos Boxes pentru că aveau un bug din care 5 box-uri aruncate, 4 îţi dădea numai zen. Chiar şi după ce am umblat la ele, tot aşa făceau. Aşa că s-au scos Red Ribbon Box de la drop şi le folosim pe post de box ce poate fi cumparat doar din Pc Cafe Store, pe care le-am redenumit în Box of Sockets.

Ideea e alta, putem să-l punem să coste cât vrem noi, doar că în joc arată preţul de 100 pc cafe points (deşi costă 50). Ce sugeraţi? Să-l lăsăm la 50 pc cafe points cum am discutat până acum, sau să fie 100 pc cafe points şi mai mărim puţin la rewards date de golden şi cât stai online? Nu de alta, însă să nu creăm confuzii când cineva îşi cumpără un box dintr-ăla.

De marit cu 10-15 pct fiecare golden :P . Dar wcoins sa ramana asa.

bunny

bunny

• Utilizator Premium
  • 3,136 posts

User's Awards

Aşa arată Pc Cafe Store acum:

screen020800140003.jpg

O cutie Box of Sockets (cum a denumit-o Mousey), costă 100 pc cafe points, Sphere (inelul) şi seeds, fiecare costă câte 10 pc cafe point.

Aveţi în inventory dovada că merge să socketezi toate slot-urile.

zgaiba

zgaiba

Fancy Nerd

• Membru GameNation
  • PipPipPipPipPip
  • 675 posts

Semintele se fac si la  goblin :-"

bunny

bunny

• Utilizator Premium
  • 3,136 posts

User's Awards

Da, aşa e, dar distrugi un item ancient şi unul excellent pentru un seed. :-? Momentan le lăsăm aşa, mai vedem pe parcurs, e bine sa le testeze lumea oricum. :P

zgaiba

zgaiba

Fancy Nerd

• Membru GameNation
  • PipPipPipPipPip
  • 675 posts

Sferele alea goale ar trebuii sa picedi mobi , nu sa dai le cumperi :P

bunny

bunny

• Utilizator Premium
  • 3,136 posts

User's Awards

Le punem să pice din Kanturu, cred.

• zgaiba likes this

dany

dany

The Newcomer

• Membru GameNation
  • PipPip
  • 25 posts

Am si eu o intrebare.puteti pune mai multi goldini pe o harta(ex: 7+5....3+5 in tarkan si 4+5 in tarkan 2) ?

bunny

bunny

• Utilizator Premium
  • 3,136 posts

User's Awards

Cred că sunt de ajuns 5 goldeni din care să pice bok-uri pe fiecare hartă. Dar în Lorencia şi Noria probabil că vom pune 6, 3 de +1, 3 de +3. În Devias 5 de +2, în Atlans 5 de +4 şi în Tarkan 5 de +5. Nu e cel mai bine aşa?

• GhemotoK likes this

Armaghedon

Armaghedon

Everybody Lies

• Admin MU
  • 151 posts

Cred că sunt de ajuns 5 goldeni din care să pice bok-uri pe fiecare hartă. Dar în Lorencia şi Noria probabil că vom pune 6, 3 de +1, 3 de +3. În Devias 5 de +2, în Atlans 5 de +4 şi în Tarkan 5 de +5. Nu e cel mai bine aşa?

Eu zic ca e suficient.Cine face invazii sa umble unpic dupa ei. :)

Edited by Armaghedon, 25 February 2013 - 03:04 PM.