Jump to content

Welcome to GameNation
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!
Photo

Pc cafe points

- - - - -

• Please log in to reply
35 replies to this topic

bunny

bunny

priest of the new disorder

• Utilizator Premium
  • 3,135 posts

User's Awards

Ele pot fi obţinute aşa:

1. Omorând goldeni după sistemul următor:

Golden Budge Dragon - 5 pc cafe points
Golden Goblin - 5 pc cafe points
Golden Derkon - 10 pc cafe points
Golden Titan - 10 pc cafe points
Golden Soldier   - 5 pc cafe points
Golden Lizard King 15 pc cafe points
Golden Vepar - 5 pc cafe points
Golden Tantalos  20 pc cafe points
Golden Wheel - 5 pc cafe points

2. O ora online - 1 pc cafe point

Apasand tasta D in joc, cu aceste puteti cumpara box-uri ale caror drop sunt iteme socketabile, care vor costa asa:

Box of Sockets 100 pc cafe points

Edited by bunny, 09 February 2013 - 12:16 AM.

• zgaiba likes this

SoGooD

SoGooD

Advanced Gamer

• Membru GameNation
  • PipPipPipPip
  • 197 posts

iepurila vezi sa nu fie goldeni si prin raklion , kanturu 1/2/3, icarus :-? 

bunny

bunny

• Utilizator Premium
  • 3,135 posts

User's Awards

Da, o sa ne uitam sa nu fie si pe acolo. :P

Trebuie sa verificati si voi.

bunny

bunny

• Utilizator Premium
  • 3,135 posts

User's Awards

Aveti 10000 pc cafe points. Momentan din toate box-urile pica aceleasi iteme:

Flamberge

Sword Bracker
Imperial Sword
Frost mace Elfa
Absolute Scepter
Dark Stinger Bow
Deadly Staff
Imperial Staff
Crimson Glory Shield
Salamander Shield
Frost Barrier
Guardian Shiled
Titan Helm
Titan Armor
Titan Pants
Titan Gloves
Titan Boots
Faith Helm
Faith Armor
Faith Pants
Faith Gloves
Faith Boots
Paewang Helm
Paewang Armor
Paewang Pants
Paewang Gloves
Paewang Boots
hades Helm
hades Armor
hades Pants
Hades Gloves
Hades Boots
Queen Helm
Queen Armor
Queen Pants
Queen Gloves
Queen Boots
Destory Armor
Destory Pants
Destory Gloves
Destory Boots
Phanton Armor
Phanton Pants
Phanton Gloves
Phanton Boots
Brave Helm
Brave Armor
Brave Pants
Brave Gloves
Brave Boots
Seraphin Helm
Seraphin Armor
Seraphin Pants
Seraphin Gloves
Seraphin Boots

Ajutati-ne sa le restructuram in:

Green

Red

Purple

SoGooD

SoGooD

Advanced Gamer

• Membru GameNation
  • PipPipPipPip
  • 197 posts

eu zic, sa nu va mai chinuiti :D sa puneti acelasi pret la toate 3 boxuri si sa lasati asa cum sunt acum :D

EDIT: arma de sumoner nu este?

Edited by SoGooD, 31 January 2013 - 10:21 PM.

bunny

bunny

• Utilizator Premium
  • 3,135 posts

User's Awards

Momentan pica kris din ele, hold on. :P

flamer

flamer

cyborg enhancements

• Moderator MU
  • 1,786 posts

User's Awards

eu zic, sa nu va mai chinuiti :D sa puneti acelasi pret la toate 3 boxuri si sa lasati asa cum sunt acum :D

Avand in vedere ca momentan nu avem ce pune in boxurile red si green ( de damage/defense mic ) , merg pe ideea lui SoGood , toate boxurile la acelasi pret ( 50 puncte ) .

Ar fi aiurea sa pice toate itemele din toate cele 3 cutii , asa n-ar mai cumpara nimeni red si purple box , toti s-ar axa pe green :) .

P.S. : S-ar putea pune itemele rare in cutii ( ca alternativa pentru cei care nu apuca BC/DS aka se gaseste un Gigel sa-l inchida prea devreme )

Grant

Grant

Overly Attached Geek

• Membru GameNation
  • PipPipPipPipPipPip
  • 929 posts

Eu zic sa faceti cumva ca dintr-un box sa pice iteme mai bune dar sa nu spuneti la nimeni care e box-ul norocos  :D Sa cumpere cati mai multi si mai incolo o sa se afle. :D

Edited by GRANT, 31 January 2013 - 10:42 PM.

flamer

flamer

cyborg enhancements

• Moderator MU
  • 1,786 posts

User's Awards

Eu zic sa faceti cumva ca dintr-un box sa pice iteme mai bune dar sa nu spuneti la nimeni care e box-ul norocos  :D Sa cumpere cati mai multi si mai incolo o sa se afle. :D

Si dupa ce afla care-i boxul norocos , ce facem ? Lasam asa ? Ideea e ca boxurile sa fie echilibrate , sa fie cumparate toate trei , nu doar "sa cumpere cati mai multi si mai incolo sa se afle" , ca dupa "mai incolo" nu mai exista "BUY ALL THE BOXES!!" .

bunny

bunny

• Utilizator Premium
  • 3,135 posts

User's Awards

Avand in vedere ca momentan nu avem ce pune in boxurile red si green ( de damage/defense mic ) , merg pe ideea lui SoGood , toate boxurile la acelasi pret ( 50 puncte ) .

Ar fi aiurea sa pice toate itemele din toate cele 3 cutii , asa n-ar mai cumpara nimeni red si purple box , toti s-ar axa pe green :) .

P.S. : S-ar putea pune itemele rare in cutii ( ca alternativa pentru cei care nu apuca BC/DS aka se gaseste un Gigel sa-l inchida prea devreme )

Legat de itemele rare discutam dincolo. :P

psychedeliqueee

psychedeliqueee

Fancy Nerd

• Membru GameNation
  • PipPipPipPipPip
  • 620 posts

daca las afk, iau puncte?

bunny

bunny

• Utilizator Premium
  • 3,135 posts

User's Awards

Da, cat timp caracterul este ingame/pe o harta anume se acumuleaza punctele pc cafe.

• psychedeliqueee likes this

oick

oick

Advanced Gamer

• Membru GameNation
  • PipPipPipPip
  • 380 posts

Dar ce ziceti sa fie sansa 50% de a pica item si 50% de a pica zen, 100%  parca e no fun.

Seturile cele mai bune in boxul cel mai scump, in cel mediu celelalte 3 seturi de la bk mg si elf, iar in cel mic armele :-"

Grant

Grant

Overly Attached Geek

• Membru GameNation
  • PipPipPipPipPipPip
  • 929 posts

Eu ma refeream sa coste toate la fel (50) dar din una sa pice iteme mai bune.

bunny

bunny

• Utilizator Premium
  • 3,135 posts

User's Awards

2 variante:

Una in care timp de cateva saptamani, luni nimeni nu stie care e box-ul norocos, dupa se va afla. Astfel vom tine 3 box-uri din care 2 inutile. Trebuie structurate in functie de damage/defense/numar de sockete fiecare item. Indata ce reusim sa le facem 100% drop (no zen), va rog sa faceti toate seturile si sa ne spuneti care si pe unde trebuie pus.

Cealalta sa le punem pe toate la 50 pcf si le sortam in functie de caractere:

- red -> BK & ELF

- green -> MG & SM

- purple -> DL & Summoner

• zgaiba likes this

KenVelo

KenVelo

Fancy Nerd

• Membru GameNation
  • PipPipPipPipPip
  • 710 posts

User's Awards

2 variante:

Una in care timp de cateva saptamani, luni nimeni nu stie care e box-ul norocos, dupa se va afla. Astfel vom tine 3 box-uri din care 2 inutile. Trebuie structurate in functie de damage/defense/numar de sockete fiecare item. Indata ce reusim sa le facem 100% drop (no zen), va rog sa faceti toate seturile si sa ne spuneti care si pe unde trebuie pus.

Cealalta sa le punem pe toate la 50 pcf si le sortam in functie de caractere:

- red -> BK & ELF

- green -> MG & SM

- purple -> DL & Summoner

Prima pare buna, dar a 2-a nu si nu!

flamer

flamer

cyborg enhancements

• Moderator MU
  • 1,786 posts

User's Awards

Dupa acele "cateva luni" ce facem ? Toti vor cumpara doar boxul care va dropa itemele. 

Nu exista seturi mai bune ca altele , toate sunt de season 4. Nu e nicio diferenta intre ele

Sunt 2 seturi de BK , 1 de SM , 1 de DL , 2 de MG , 1 de ELF si 1 de Summoner , nu ai cum sa le structurezi asa fel incat sa faci ceva.

Ideea e sa mai pui ceva in boxurile alea , ca sa fie cumparate , nu sa infrumuseteze shopul. Din red si green sa pice armele iar din purple seturile. Dar pe langa iteme si zen , mai trebuie adaugat ceva , ca altfel vor fi cumparate doar pentru iteme. 

KenVelo

KenVelo

Fancy Nerd

• Membru GameNation
  • PipPipPipPipPip
  • 710 posts

User's Awards

Dupa acele "cateva luni" ce facem ? Toti vor cumpara doar boxul care va dropa itemele. 

Nu exista seturi mai bune ca altele , toate sunt de season 4. Nu e nicio diferenta intre ele

Sunt 2 seturi de BK , 1 de SM , 1 de DL , 2 de MG , 1 de ELF si 1 de Summoner , nu ai cum sa le structurezi asa fel incat sa faci ceva.

Ideea e sa mai pui ceva in boxurile alea , ca sa fie cumparate , nu sa infrumuseteze shopul. Din red si green sa pice armele iar din purple seturile. Dar pe langa iteme si zen , mai trebuie adaugat ceva , ca altfel vor fi cumparate doar pentru iteme. 

E aiurea sa te chinui la non rr sa bati un golden +4, +5 si apoi sa-ti pice din box zen.. Eu cred ca as sparge monitorul de nervi <_<.. Dupa parerea mea sa fie scos 1 box, daca se poate, si sa fie lasate doar 2.. Din 1 arme, iar din celalalt iteme pt seturi..

flamer

flamer

cyborg enhancements

• Moderator MU
  • 1,786 posts

User's Awards

E aiurea sa te chinui la non rr sa bati un golden +4, +5 si apoi sa-ti pice din box zen.. Eu cred ca as sparge monitorul de nervi <_<.. Dupa parerea mea sa fie scos 1 box, daca se poate, si sa fie lasate doar 2.. Din 1 arme, iar din celalalt iteme pt seturi..

De ce sa fie scos 1 box si sa fie lasate doar 2 ? Nu se pot baga doar iteme s4 in boxurile alea. Nu asa te bucuri de un server season 4. 

Si de ce sa te duci tu , non rr fiind , la un Lizard sau Tantalos cand poti bate un Derkon si ce mai pe acolo , de nivelul tau ? Toti goldenii nu pleaca nicaieri ( de pe server ) , rabdare si ti se va da :P .

zgaiba

zgaiba

Fancy Nerd

• Membru GameNation
  • PipPipPipPipPip
  • 675 posts

nu cred ca ai cum sa pui si altceva in acele chaos box deoarece pana omori tu 20-30 goldeni sa strangi wcoin dureaza :)